Olejek z awokado - multiwitamina na włosy i skórę

Olejek z awokado - multiwitamina na włosy i skórę

Nie bez przyczyny awokado jest określane jako tzw. superfood, czyli substancja, która nie tylko odżywia, ale również wspiera zdrowie całego organizmu. Zawartość witamin w tym zielonym owocu (który często błędnie uważany jest za warzywo), jest imponująca, dlatego awokado pod względem właściwości odżywczych może śmiało konkurować z kiełkami lub algami.

Nic dziwnego, że olej wytłaczany z pestek i miąższu awokado uznawany jest za jeden z najbardziej wartościowych i prestiżowych olejków, który nadaje się zarówno do pielęgnacji skóry, jak i włosów.

Olejek z awokado INCI:

Persea Gratissima Oil

Olej awokado właściwości kosmetyczne

Niewiele substancji dorównuje mu pod względem wartości odżywczych. Olejek z awokado swoje kosmetyczne właściwości ma na najwyższym poziomie; nie powinno go zabraknąć w żadnej kobiecej łazience. Wybierając dobry olej awokado, należy zawsze dbać o to, by był zimnotłoczony i nierafinowany, a także by posiadał certyfikat jakości. W przeciwnym razie będzie pozbawiony składników pielęgnacyjnych.
Działanie kosmetyczne olejku z awokado jest doskonałe niezależnie od tego, czy stosujesz go jako samodzielny kosmetyk (w czystej, nierafinowanej postaci), czy też w połączeniu z innymi olejkami naturalnymi, które uzupełniają się o właściwości kosmetyczne. Bardzo dobry bilans naturalnych olejów zawiera olejek Nanoil do włosów wysokoporowatych. Wśród nich honorowe miejsce zajmuje właśnie cenny olejek z awokado.
Olej ten ma tak szerokie zastosowanie w kosmetyce, że z powodzeniem używa się wytłoczyn z awokado jako dodatku do kremów do rąk, balsamów do ciała i włosów, składnika serum na końce włosów, przeciwzmarszczkowych kremów do twarzy, oraz pod oczy. Jest nieoceniony jako odżywka regenerująca paznokcie, świetnie nadaje się jako frakcja do rozrabiania maseczek z glinki, a jego doskonałe działanie na włosach widać już po pierwszym użyciu.

Dlaczego warto stosować olejek awokado?

  • łatwo wchłaniany przez skórę i włosy 
  • wnika w jej głębsze warstwy naskórka 
  • odżywia skórę, rewitalizuje włosy
  • hamuje parowanie wody ze skóry, doskonale nawilża
  • wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry 
  • dba o suchą, wrażliwą (pod oczami, na szyi) i dojrzałą skórę
  • powstrzymuje wypadanie i przesuszanie włosów
  • ma właściwości przeciwzapalne i antygrzybiczne
  • pomocny w leczeniu łuszczycy i egzemy. 
  • poprawia koloryt skóry
  • łagodzi podrażnienia (polecany po goleniu i depilacji)
  • wzmacnia blask i poprawia wygląd włosów

Olejek awokado na skórę

Właściwości oleju z awokado to całe spektrum pielęgnacji skóry. Nie tylko regeneruje i  poprawia wygląd, ale także ma działanie lecznicze. Stosowany zewnętrznie potrafi wygładzić zmarszczki i spowolnić tempo starzenia się skóry, zapobiega egzemie, łuszczycy, zwalcza trądzik, doskonale nawilży i zregeneruje nawet bardzo suchą skórę. Olejek z awokado jest idealnym kosmetykiem na lato, ponieważ chroni przed promieniowaniem słonecznym. Często stosowany jako składnik kosmetyczny: tworzy doskonałe frakcje z innymi olejami, jest świetny jako komponent  maseczek lub mieszanek do pielęgnacji i demakijażu.

Olej awokado na włosy

Większość kobiet, zaczynając przygodę z olejowaniem,zastanawia się, do jakich włosów będzie najlepszy olejek z awokado?
Ze  względu na stężenie kwasów tłuszczowych z grupy omega-9 olejek awokado nadaje się do włosów o średniej porowatości. Jednak duża zawartość witamin i silne działanie antyoksydacyjne sprawia, że jest on wspaniałym remedium na zniszczone, pozbawione witalności i sprężystości, łamliwe włosy wysokoporowate. Takie kosmyki pozbawione są ochrony i nic nie osłania ich przed postępującym zniszczeniem oraz wszelkimi uszkodzeniami – zarówno mechanicznymi, jak i chemicznymi. Wysokoporowate włosy jak żadne inne potrzebują regeneracji i kompletu witamin dostarczanych bezpośrednio do wnętrza włosa. Olej z awokado przyniesie natychmiastową pomoc takim kosmykom. Będzie dla nich niczym witaminowy shoot regenerujący i zadziała niczym najlepsza multiwitamina dla zniszczonych włosów.

Jak stosować olej z awokado na włosy?

Olejek z awokado należy nakładać zarówno na włosy, jak i na skórę głowy (zupełnie tak, jak każdy naturalny olejek). Do olejowania włosów wystarczy około 5 ml olejku (im dłuższe są włosy, tym więcej oleju zużyjesz). Olej z awokado można trzymać na włosach od 15 min (szybka maseczka) do kilku godzin (dogłębna regeneracja). Najlepiej łączyć ze sobą kilka olejków do włosów, aby spotęgować ich działanie regenerujące. Olej z awokado można również stosować jako serum ochraniające końcówki oraz eliksir dyscyplinujący i ochraniający włosy – w tym celu wystarczy nałożyć olejek na suche włosy od połowy ich długości.

Olej z awokado - skład

Co zawiera olej z awokado, że jest tak świetny w regeneracji zarówno włosów, jak i skóry?

Przede wszystkim jest bogactwem aż siedmiu witamin, które przyczyniają się do poprawy kondycji, regeneracji i nawilżenia włosów.

  • witamina E – zwana inaczej witaminą młodości. Jest naturalnym antyoksydantem wymiatającym wolne rodniki. Dostarcza szereg składników odżywczych do komórek, blokując jednocześnie toksynom wnikanie do wnętrza włosów.
  • witamina C – zadba o jędrność i elastyczność pasemek. Odpowiada za sprężystość kosmyków, zwiększa ich blask i spowalnia procesy starzenia się włosów.
  • witamina D – hamuje proces wypadania włosów
  • witamina F – to nic innego, jak komplet kwasów tłuszczowych, które hamują reakcje organizmu przeciw własnym antygenom, pozostawiając włosy zdrowe i piękne.
  • witamina K – rewelacyjnie dba o skórę głowy i cebulki włosów, wzmacniając je i sprawiając, że cebulka włosa staje się mocniej ukorzeniona. Olej z awokado jako jeden z nielicznych zawiera duże stężenie witaminy K.
  • witaminy z grupy B — które również zawiera olej z awokado, są niezwykle cenne dla naszych włosów, ponieważ przyspieszają ich wzrost, hamują wypadanie włosów i odgrywają kluczową rolę w podziale komórek włosa. Witamina B7, zwana biotyną odpowiada za kumulację cząstek siarki, których odpowiednie stężenie w macierzy włosa powoduje jego przyrost i potęguje objętość. Olej z awokado zawiera komplet witamin z grupy B, dlatego jest niezwykle istotny dla odżywienia włosów. Warto wspomnieć, że te witaminy są egzogenne: ludzki organizm nie jest w stanie ich wyprodukować i należy mu je nieustannie dostarczać.

Olejek z awokado to jednak nie tylko witaminy. Zawiera on również komplet minerałów:

  • żelazo – dostarcza tlen do komórek, dzięki czemu mogą one lepiej funkcjonować
  • magnez – bezcenny minerał dla włosów, który bierze udział w produkcji keratyny; dzięki niemu końcówki włosów nie rozdwajają sie
  • mangan – jego brak w organizmie powoduje znaczne osłabienie włosów, zahamowanie wzrostu i rozdwajanie się końców
  • potas – wzmacnia cebulki włosów
  • cynk – przyspiesza wzrost włosów i hamuje ich wypadanie; jest to pierwiastek, która jako jeden z nielicznych potrafi zahamować łysienie; ma on również wpływ na tworzenie się keratyny
  • duża zawartość zielonego barwnika (chlorofil) w oleju z awokado sprawia, że działa on antyoksydacyjnie na skórę i włosy, spowalnia procesy starzenia, liftinguje i buzię i wygładza zmarszczki.
    Olej z awokado zawiera ponadto biotynę, która jest nieocenionym składnikiem wzmacniającym skórę, paznokcie oraz włosy.

Zielony barwnik (chlorofil), którego olejek z awokado ma dużo, działa antyoksydacyjnie na skórę i włosy, spowalniając procesy starzenia.

olejek z awokado

Olej awokado na włosy i skórę - działanie i efekty

Olej z awokado stosowany regularnie do olejowania włosów, rewitalizacji ciała i twarzy, regeneracji suchych, łamliwych paznokci przyniesie doskonałe efekty. To olejek, który silnie wzmacnia nawet bardzo suchą i szorstką skórę, lub pozbawione witalności włosy.

Dzięki niemu włosy zyskają nawilżenie i sprężystość, czyli innymi słowy, przestaną się łamać i kruszyć, a ich końce będą zabezpieczone przed rozdwajaniem i niszczeniem.

Olej z awokado wzmocni i pobudzi do pracy cebulki włosów. Dostarczy do macierzy włosa niezbędnych witamin i zainicjuje podziały w  komórkach macierzy, dzięki temu włosy nie będą wypadać w nadmiarze, a fryzura przestanie się przerzedzać. Mocne i zdrowe cebulki rodzą ładniejsze włosy, które rosną szybciej, oraz zyskują objętość i grubość.

Olej z awokado dzięki obecności kwasu oleinowego zawiera cząsteczki średniej wielkości, o półwnikających właściwościach. Docierają one do warstwy rdzeniowej włosa i regenerują od wewnątrz, a jednocześnie olejek tworzy na ich powierzchni okluzyjną warstwę zabezpieczającą przed toksynami ze środowiska i niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Silne słońce oraz mróz nie będą już straszne ani włosom, ani skórze. Olejek z awokado jest doskonałą tarczą anty-smogową, która chroni skórę przed stresem oksydacyjnym. 

Olej z awokado to również doskonała termoochrona dla włosów: zabezpieczy je przed gorącem emitowanym przez suszarkę, suszarko-lokówkę lub prostownicę. Jednocześnie olejek awokado dobrze kondycjonuje włosy, a to oznacza, że znacznie ułatwia stylizację i jest w stanie poskromić nawet silnie puszące się, suche i niezdyscyplinowane włosy.

Zachęcamy do podzielenia się opinią na temat wpisu.


Opinie: #8

Emila

polecam olejki, są o wiele skuteczniejsze od innych kosmetyków, bo to witaminy i minerały w czystej postaci. Bez dodatkowych, zbędnych składników. Ja od dawna używam olejków do włosów. Akurat awokado nie pasuje moim włosom, ja używam olejku do średnioporowatych, ale do twarzy jest dla mnie najlepszym kosmetykiem.

kadarka

ja uwielbiam kosmetyki z olejkiem awokado ale przyznaję, że dopóki nie trafiłam na ta stronę nie miałam pojęcia, że są do kupienia takie olejki w czystej postaci i w jaki sposób można je stosować :)

Sylvuuunia

Bardzo skuteczny jeśli chodzi o cerę trądzikową. Mnie się udało zaleczyć trądzik właśnie dzięki temu olejkowi

Jovita_77

słyszałam, z żaden inny nie ma tylu witamin. Mam ochotę wypróbować go zamiast kremu do twarzy :)

Yga

mój olejek numer 1 do wszystkiego :)

kasiulek123

Trochę drogi ten Nanoil…

Mirka_Majer

Ja wybrałam Nanoil, po co mi pojedynczy olejek skoro mogę mieć kilka i to jakich:) Nanoil bardzo poprawia kondycję włosów a olejki po prostu uzupełniają swoje działanie. Oprócz tego zauważyłam że Nanoil zawiera składniki dodatkowe, których nie znajdzie się w żadnym naturalnym olejku.

kokoszka

To wygląda na jakąś multi- witaminową odżywkę. To lepiej kupić sam olejek awokado czy odpowiednią wersję Nanoil? Przecież w sumie awokado ma w sobie sporo witamin


Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.
Polityka prywatności

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzysta również z plików cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeśli nie wyrazisz zgody, ograniczmy się do niezbędnych plików . W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Czy wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies?

Polityka prywatności