Nanoil
 • PRODUKTY NANOIL
  NISKOPOROWATE ŚREDNIOPOROWATE WYSOKOPOROWATE
 • TEST NA POROWATOŚĆ
 • BLOG
 • KONTAKT
 • ZAMÓW ONLINE

Olejowanie włosów na ciepło – ekstremalna moc odżywienia

Olejowanie włosów ma niejedno oblicze. Jest tyle wersji olejowania, że wykonując codziennie jedno z nich mielibyśmy rozrywkę i urozmaicenie na miesiąc lub dłużej. Dzieje się tak dlatego, że nawet zwyczajne nałożenie naturalnego olejku na końce włosów można już określić mianem olejowania (wszak to nic innego jak kontakt olejku z włosami).

Aby jednak olejowanie dawało najlepsze efekty warto znać i wykonywać te z nich, które służą do dogłębnej regeneracji i odżywienia włosów. Najlepsze olejowanie włosów to takie, które służy nie tylko pasmom, ale wzmacnia cebulki i dba o skórę głowy. Dla mieszkańców Indii jest to jedyny, oryginalny i uznawany zabieg, wykonywany powszechnie w salonach fryzjerskich: znany od stuleci i opisany w ajurwedzie – medycynie i filozofii Wschodu.

Tradycyjne olejowanie włosów polega zatem na nałożeniu olejku na włosy (na całej długości) oraz na skalp – dzięki temu cząsteczki olejków wnikają do wnętrza cebulek, poprawiają ich kondycję, odżywiają, wzmacniają i regenerują, dbając jednocześnie o skórę głowy i naprawiając mikro-uszkodzenia na całej powierzchni włosa.

Olejowanie włosów uwzględniające skórę głowy również można wykonać na wiele sposobów. Do najpopularniejszych i najbardziej skutecznych należy olejowanie włosów na ciepło. Dlaczego jest tak skuteczne? Co daje włosom ten zabieg? Jak wykonać olejowanie włosów na ciepło? Oto pełne kompendium wiedzy na ten temat.

Czym jest olejowanie włosów na ciepło?

Olejowanie włosów na ciepło polega na nałożeniu ogrzanego oleju na włosy. Można to robić na kilka sposobów (np. nakładać ciepły olejek na suche włosy, lub umyć je przed zabiegiem i aplikować specyfik na wilgotne pasma). Zawsze jednak spełnione muszą być dwa warunki:

 • olejek powinien być podgrzany przed aplikacją
 • nakładamy go nie tylko na pasma, ale również (przede wszystkim) na skórę głowy

Olejowanie włosów na ciepło – efekty

Olejowanie włosów na ciepło to zabieg ekstremalnie je odnawiający i regenerujący. Olejek nałożony w takiej wersji działa najlepiej i najłatwiej dociera do najgłębszych warstw włosa.

Dlaczego? Najlepiej tłumaczy to fizyka: nagrzane cząsteczki poruszają się szybciej, dzięki czemu łatwiej i sprawniej wnikną pod łuski. Używając metafory można powiedzieć, że cząstki w zimnym olejku są bardziej „leniwe”, a dzięki podgrzaniu dostają dawkę energii wspomagającej je w tak ciężkiej pracy, jaką jest odnowa włosów. Olejowanie włosów na ciepło niesie zatem ze sobą najlepsze efekty, a mianowicie:

 • olejek szybciej dociera do wnętrza włosa
 • działa silniej w jego wewnętrznych warstwach
 • rozgrzany olejek łatwiej zaaplikować na włosy
 • olejowanie na ciepło odżywia i regeneruje cebulki
 • poprawia ukrwienie skóry głowy
 • ciepłe cząstki olejku lepiej dbają i pielęgnują skalp
 • olejek wzmacnia, uelastycznia, zabezpiecza włosy
 • olejowanie na ciepło potęguje blask i witalność włosa
 • szybciej regeneruje włosy i zapobiega ich wypadaniu
 • sprawia, że włosy szybciej rosną

Olejowanie włosów na ciepło – jak je zrobić? Przewodnik krok po kroku

 1. Umyj włosy – nakładanie oleju na wilgotne pasma to najlepsza, najbardziej intensywna forma pielęgnacji. Ma swój zdecydowany plus – olejek działa ze zdwojoną mocą, ponieważ woda również otwiera łuski włosa. Mycie pasm oczyszcza je również i pomaga pozbyć się wszelkich toksyn, sebum oraz resztek kosmetyków, które mogłyby zakłócić cały proces olejowania.
 2. Ogrzej olejek – najłatwiej zrobić to w tzw. kąpieli wodnej. Olejek należy wlać do niewielkiej miseczki, a tę wstawić do garnka z ciepłą wodą pamiętając, aby temperatura wody wynosiła od 40-55 stopni Celsjusza. Olejek ogrzewa się dosyć szybko, dlatego już po kilku minutach można go nakładać na włosy.
 3. Nałóż olejek na skórę głowy - rozczesz pasma i dzieląc je na przedziałki stopniowo pokrywaj skórę głowy olejkiem tak, aby skalp i włosy u nasady stały się lekko tłuste, lecz aby olejek nie ściekał z nich.
 4. Nałóż olejek na całej długości włosów – rozgrzane cząsteczki zaczną wnikać do wnętrza wilgotnych pasm – często określane jest to dosyć obrazowo: włosy zaczynają po prostu „wypijać” olej. Oznacza to, tylko jedno: olejek zaczyna działać zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu włosa.
 5. Zabezpiecz włosy – zawiń je w ręcznik lub skryj pod foliowym czepkiem. Pozostaw olejek na włosach od 30 minut do kilku godzin. Olejowanie włosów ma to do siebie, ze olejek nigdy nie przedobrzy – można zostawić go nawet na całą noc, jednak przy tej metodzie należy pamiętać, że olej działa przede wszystkim wtedy, gdy włosy są wilgotne. Olejki należą do bezpiecznych emolientów, genialnie działających na stan włosów i skóry głowy.
 6. Zmyj olejek z włosów – po wyznaczonym czasie zmyj olejek z włosów delikatnym szamponem, który jest łagodny dla skóry głowy.

Olejowanie włosów na ciepło – porady i wskazówki

 1. Wybierając olejek do olejowania włosów na ciepło należy pamiętać, że będzie miał on kontakt ze skórą. Z tego względu należy wybrać taki olej, lub odpowiednio przygotowaną mieszankę olejków, która ma bezpieczny skład – jest pozbawiona silikonów, parabenów, pochodnych ropy naftowej i innych drażniąco działających składników. Najlepsze mieszanki zawierają tłoczone na zimno oleje oraz składniki pielęgnujące skórę głowy i włosy (zioła, keratyna, witaminy, panthenol, lanolina i filtry UV).
 2. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnego, foliowego czepka fryzjerskiego, który nakłada się na pokryte olejkiem włosy. Dzięki niemu olejek nie wsiąknie w ręcznik oraz zabezpieczy nasze otoczenie przed przykrymi niespodziankami w postaci tłustej poduszki lub ubrania.
 3. Ciepły nawiew suszarki to kolejny sprzymierzeniec olejku do włosów. Owinięte w czepek lub ręcznik włosy można ogrzewać przez jakiś czas kierując na nie ciepły strumień powietrza z suszarki. Dzięki temu łuski włosów rozchylą się , a cząsteczki oleju nagrzeją i będą łatwiej i szybciej wnikały do wnętrza pasm. Kolejnym plusem jest to, że pod wpływem ciepła nasila się krążenie podskórne i zwiększa się ukrwienie skóry głowy, więc cebulki włosowe są pobudzone do pracy.
 4. Odżywka po olejowaniu włosów – to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają zniszczone włosy, lub gdy delikatny szampon niezbyt dobrze radzi sobie ze zmyciem olejku. Aby zemulgować olejek do włosów, czyli innymi słowy zneutralizować go lekko i sprawić, że da się łatwiej zmyć, wystarczy na kilka minut przed myciem głowy nałożyć na pokryte olejkiem włosy ulubioną odżywkę, balsam lub maseczkę. Dzięki temu pasma zyskują dodatkowe odżywienie, a olejek doskonale się zmywa.

Zachęcamy do podzielenia się opinią na temat wpisu.


Opinie: #0


Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.