Olejowanie włosów na ciepło – ekstremalna moc odżywienia

Olejowanie włosów na ciepło – ekstremalna moc odżywienia

Olejowanie włosów ma niejedno oblicze. Jest  wiele wersji olejowania. Wykonując codziennie jedno z nich miałabyś różnorodność  przynajmniej na miesiąc. Wszystko dlatego, że nawet "zwyczajne" nałożenie oleju na końce włosów można  nazwać olejowaniem (przecież to nic innego jak kontakt olejku z włosami).

Aby olejowanie dawało najlepsze efekty, warto znać sposoby, które służą do najlepszej regeneracji. Najlepsze olejowanie  to takie, które służy nie tylko włosom, ale wzmacnia cebulki i dba o skórę głowy. Dla mieszkańców Indii jest to jedyny, oryginalny i uznawany zabieg, wykonywany powszechnie w salonach fryzjerskich: znany od stuleci i opisany w ajurwedzie – medycynie i filozofii Wschodu.

Tradycyjne olejowanie włosów polega na nałożeniu olejku na włosy (na całej długości) oraz na skalp – dzięki temu cząsteczki olejków wnikają do cebulek, poprawiają ich kondycję, odżywiają, wzmacniają i regenerują. To dbałość o skórę głowy połączona z naprawą mikro-uszkodzeń na  powierzchni włosa.

Olejowanie włosów i skóry głowy  można wykonać na wiele sposobów. Do najpopularniejszych i najbardziej skutecznych należy olejowanie włosów na ciepło. Dlaczego jest tak skuteczne? Co daje włosom ten zabieg? Jak wykonać olejowanie włosów na ciepło? Oto  kompendium wiedzy na ten temat.

Czym jest olejowanie włosów na ciepło?

Olejowanie włosów na ciepło polega na nałożeniu ogrzanego oleju na włosy. Można to robić na kilka sposobów (np. nakładać ciepły olejek na suche włosy lub umyć je przed zabiegiem i aplikować specyfik na wilgotne pasma). Zawsze jednak spełnione muszą być dwa warunki:

  • olejek powinien być podgrzany przed aplikacją
  • nakładamy go nie tylko na pasma, ale również (przede wszystkim) na skórę głowy
Olejowanie włosów na ciepło

Olejowanie włosów na ciepło – efekty

Olejowanie włosów na ciepło to zabieg ekstremalnie  odnawiający i regenerujący. Olejek nałożony w takiej wersji działa najlepiej i najłatwiej dociera do najgłębszych warstw włosa.

Dlaczego? Najlepiej tłumaczy to fizyka: nagrzane cząsteczki poruszają się szybciej, dzięki czemu łatwiej i sprawniej wnikną pod łuski. Używając metafory można powiedzieć, że cząstki w zimnym olejku są bardziej „leniwe”, a dzięki podgrzaniu dostają dawkę energii wspomagającej je w tak ciężkiej pracy, jaką jest odnowa włosów. Olejowanie włosów na ciepło niesie zatem ze sobą najlepsze efekty. Poznaj je:

  • olejek szybciej dociera do wnętrza włosa
  • działa silniej w jego wewnętrznych warstwach
  • rozgrzany olejek łatwiej zaaplikować na włosy
  • olejowanie na ciepło odżywia i regeneruje cebulki
  • poprawia ukrwienie skóry głowy
  • ciepłe cząstki olejku lepiej dbają i pielęgnują skórę
  • olejek wzmacnia, uelastycznia, zabezpiecza włosy
  • olejowanie na ciepło potęguje blask i witalność włosa
  • szybciej regeneruje włosy i zapobiega ich wypadaniu
  • sprawia, że włosy szybciej rosną

Olejowanie włosów na ciepło – jak je zrobić? Przewodnik krok po kroku

  1. Umyj włosy – nakładanie oleju na wilgotne pasma to najlepsza, najbardziej intensywna forma pielęgnacji. Ma swój zdecydowany plus – olejek działa ze zdwojoną mocą, ponieważ woda również otwiera łuski włosa. Mycie pasm oczyszcza je również i pomaga pozbyć się wszelkich toksyn, sebum oraz resztek kosmetyków, które mogłyby zakłócić cały proces olejowania.
  2. Ogrzej olejek – najłatwiej zrobić to w tzw. kąpieli wodnej. Olejek należy wlać do niewielkiej miseczki, a tę wstawić do garnka z ciepłą wodą pamiętając, aby temperatura wody wynosiła od 40-55 stopni Celsjusza. Olejek ogrzewa się dosyć szybko, dlatego już po kilku minutach można go nakładać na włosy.
  3. Nałóż olejek na skórę głowy - rozczesz pasma i dzieląc je na przedziałki stopniowo pokrywaj skórę głowy olejkiem tak, aby skalp i włosy u nasady stały się lekko tłuste, lecz aby olejek nie ściekał z nich.
  4. Nałóż olejek na całej długości włosów – rozgrzane cząsteczki zaczną wnikać do wnętrza wilgotnych pasm – często określane jest to dosyć obrazowo: włosy zaczynają po prostu „wypijać” olej. Oznacza to, tylko jedno: olejek zaczyna działać zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu włosa.
  5. Zabezpiecz włosy – zawiń je w ręcznik lub skryj pod foliowym czepkiem. Pozostaw olejek na włosach od 30 minut do kilku godzin. Olejowanie włosów ma to do siebie, ze olejek nigdy nie przedobrzy – można zostawić go nawet na całą noc, jednak przy tej metodzie należy pamiętać, że olej działa przede wszystkim wtedy, gdy włosy są wilgotne. Olejki należą do bezpiecznych emolientów, genialnie działających na stan włosów i skóry głowy.
  6. Zmyj olejek z włosów – po wyznaczonym czasie zmyj olejek z włosów delikatnym szamponem, który jest łagodny dla skóry głowy.

Olejowanie włosów na ciepło – porady i wskazówki

  • Wybierając olejek do olejowania włosów na ciepło należy pamiętać, że będzie miał on kontakt ze skórą. Z tego względu należy wybrać taki olej, lub odpowiednio przygotowaną mieszankę olejków, która ma bezpieczny skład – jest pozbawiona silikonów, parabenów, pochodnych ropy naftowej i innych drażniąco działających składników. Najlepsze mieszanki zawierają tłoczone na zimno oleje oraz składniki pielęgnujące skórę głowy i włosy (zioła, keratyna, witaminy, panthenol, lanolina i filtry UV).
  • Dobrym pomysłem jest zakup specjalnego, foliowego czepka fryzjerskiego, który nakłada się na pokryte olejkiem włosy. Dzięki niemu olejek nie wsiąknie w ręcznik oraz zabezpieczy nasze otoczenie przed przykrymi niespodziankami w postaci tłustej poduszki lub ubrania.
  • Ciepły nawiew suszarki to twój sprzymierzeniec!  Owinięte w czepek lub ręcznik włosy można ogrzewać, kierując na nie ciepły strumień powietrza z suszarki. Dzięki temu łuski włosów rozchylą się, a cząsteczki oleju nagrzeją i będą łatwiej i szybciej wnikały do wnętrza pasm. Dodatkowo, pod wpływem ciepła nasila się krążenie podskórne i zwiększa ukrwienie skóry głowy, więc cebulki włosowe są pobudzone do regeneracji.
  • Odżywka po olejowaniu włosów – to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają zniszczone włosy, lub gdy delikatny szampon niezbyt dobrze radzi sobie ze zmyciem olejku. Aby zemulgować olejek do włosów, czyli zneutralizować go lekko i sprawić, że da się łatwiej zmyć, wystarczy na kilka minut przed myciem głowy nałożyć na pokryte olejkiem włosy ulubioną odżywkę, balsam lub maseczkę. Dzięki temu pasma zyskują dodatkowe odżywienie, a olejek doskonale się zmywa.

Zachęcamy do podzielenia się opinią na temat wpisu.


Opinie: #32

Joanna

Ja podgrzewam w mikrofali delikatnie :-) (nie, olejek nie straci swoich wlasciwosci, mikrofalowka to zwykłe działanie fizyki a ludzie przypisuja jej z braku wiedzy niewiadomo jakie właściwosci....) a żeby nakładanie na skalp było łatwe, wpadłam na pomysł wlania olejku do zużytej buteleczki po farbowaniu z dziubkiem :-). Bardzo łatwo sie nakłada :-)

Adrianna

Jak często należy powtarzać olejowanie na ciepło?

HelOos91

Dziewczyny a jaki olejek najlepszy ? Gdzie mozna kupic taki olejek ??

Asia J

Dla mnie to zdecydowanie najprzyjemniejszy sposób olejowania :)

Asia J

Dla mnie to zdecydowanie najprzyjemniejszy sposób olejowania :)

Olka

Bardzo lubię ten olejek, ale nie ciągle brakuje mi czasu na olejowanie, więc najczęściej po prostu wcieram odrobinę po myciu, przed suszeniem i też świetnie się sprawdza :)

Irmina_89

Sporo zachodu z tym olejowaniem na ciepło, ale to naprawę działa.

Betsy_b

Różnie:) To zależy czy mi się chce ;) Staram się je umyć, bo jednak wtedy lepiej się wchłania olej.

Patrycja2323

Betsy_b – a myjesz włosy przed olejowaniem?

Betsy_b

Moje olejowanie na ciepło zajmuje dosłownie chwilkę: ogrzewam olej, nakładam na włosy, zakładam czepek, ogrzewam wszystko suszarką i gdy czuję że włosy pod czepkiem są suche to zmywam olej bo nie mam sensu go dłużej trzymać – wszystko zajmuje ok.20 min. Super efekty! Polecam wszystkim!

Sylwia_P

Ja używałam różnych i mogę powiedzieć Ci że rzeczywiście najważniejsze to dobrać je do porowatości. Zrób sobie test na porowatość włosów i będziesz wiedziała wszystko:)

Pauli123

Dziewczyny, a jakie olejki do włosów polecacie?

DżiDżi34

Ja olejuję włosy na kilka sposobów, ale nigdy nie zrezygnuję z olejków na ciepło. Świetna sprawa. Kiedyś chodziłam do fryzjera i robiłam sobie specjalne witaminowe kuracje, ale odkąd zaczęłam olejować włosy-nie muszę już tego robić. Olejki doskonale o nie dbają.

Kingul

a ja robię to zawsze w weekend-nakładam olej wieczorem i zmywam rano i mam super włosy na weekend! :)

PannaDziewanna

Jak już zrobisz kilka razy to wcale nie wydaje się takie czasochłonne. Ja jestem już mistrzem olejowania na ciepło.

Miśka34

Ile czasu to zajmuje? Chyba by mi się nie chciało

Pinacolada_27

Ja po olejowaniu zawsze używam odżywki do włosów, bo inaczej bym ich nie domyła z olejku. Polecam!

Marcelina

Taki ciepły olejek cudownie robi na podrażnioną skórę głowy :<3

paulasek

Olejowanie włosów na ciepło? Pierwsze słyszę. Może spróbuję….. Jak znajdę czas

kassandra

tak, Nanoilu można używać do olejowania na ciepło. ja tak robię i jestem b. zadowolona. postępuj zgodnie z przepisem w artykule czyli nałóż olejek Nanoil na suche lub umyte wlosy, ogrzej go do 40-55 stopni, nałóż na głowę i włosy, schowaj to wszystko pod ręcznik albo worek/czepek foliowy i pozostaw na min. 30 minut (pamiętaj im dłużej tym lepiej). na koniec zmyj Nanoil i umyj włosy łagodnym szamponem. ja olejuję wilgotne włosy. tak jest lepiej, polecam

beti

Pod wplywem tegoo atrykulu postanowilam spróbowac olejowania na cieplo, uzylam olejku kokosowego i jestem zadwolona z efektu. mam pytanie czy do olejowania na cieplo mozna uzyc olejku nanoil????/

Ewelina

Moja przygoda z olejkiem rycynowym na włosy skończyła się po pierwszym użyciu, teraz używam go tylko do pielęgnacji paznokci :D Do włosów to tylko arganowy <3 (i wcale go nie podgrzewam)

Monii

Agata26, jak ci się udało nałożyć rycynowy bez podgrzewania? Podziwiam! Też go kiedyś używałam, tylko mieszałam z migdałowym i też na ciepło, ale teraz używam już tylko gotowych mieszanek :) Aktualnie mam Nanoil i szczerze polecam!

Agata26

Od miesiąca męczę się z olejkiem rycynowym, nakładanie go na włosy i skórę głowy zajmuje mi całą wieczność. Nie wiem, dlaczego jeszcze nie wpadłam na to, żeby go po prostu podgrzać… Muszę spróbować, koniecznie xD

RenataWaw

A jak do tego użyje się Nanoil to w ogóle mega efekt!!!!

Francesca

Spróbowałam i to działa! Wzięłam arganowy, bo najbardziej lubię i akurat miałam pod ręką. Taki cieplutki się cudnie rozsmarowuje na włosach i daje takie miłe uczucie, no można się zrelaksować. Działa cuda z włosami: są po nim miękkie, gładkie i mocne.

Oleksa W

A to się nie nazywa po prostu sauna na włosy…?

Ewa1978

Bardzo ciekawy artykuł. Olejowanie włosów na ciepło to skuteczna i przyjemna metoda pielęgnacji. Dzięki niej moje włosy przestały wypadać, a łupież zniknął.

Karolina

Jestem fanką olejków do włosów już od bardzo dawna, naprawdę potrafią zdziałać cuda. Opłaca się poświęcić trochę czasu przynajmniej raz w tygodniu na taki zabieg. Na swoim przykładzie mogę Was zapewnić, że to naprawdę działa. Już dawno nie miałam żadnych problemów z włosami. Nie ma sensu wydawać majątku na jakieś zabiegi fryzjerskie, skoro można samemu świetnie pielęgnować włosy w domowym zaciszu, spróbujcie.

MeggieT

Brakuje tutaj jeszcze olejowania na ciepło, ale bez podgrzewania oleju – mam na to prosty sposób. Zamiast ogrzewać olej w kąpieli wodnej to spłukuję włosy ciepłą wodą, potem nakładam na nie olejek, zawijam ręcznikiem i podgrzewam turban suszarką przez kilkanaście minut. Też się lepiej wchłaniają, a nie ma tyle zachodu z przygotowywaniem oleju.

Kalina

kto by się chciał bawić w olejowanie włosów na ciepło… bez sensu skoro olejki można równie dobrze nakładać normalnie bez jakiegoś podgrzewania i też działają

uli-anna

O! Muszę wypróbować, bo mam zniszczone włosy i pewnie by im się taka gorąca kąpiel w oleju przydała. :)


Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.
Polityka prywatności

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzysta również z plików cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeśli nie wyrazisz zgody, ograniczmy się do niezbędnych plików . W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Czy wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies?

Polityka prywatności