Nanoil
 

Naturalne olejki – najlepsza regeneracja włosów

To nie tylko modny trend, to nowy wymiar pielęgnacji. Gdyby istniał kosmetyczny nobel – naturalne olejki z pewnością by go otrzymały. To najlepsze, po co możesz sięgnąć, by mieć zdrowe włosy, skórę, paznokcie. Jeśli chcesz, a by Twoje włosy stały się mocne, grube i lśniące wybierz pielęgnację w zgodzie z naturą i wypróbuj siłę naturalnych olejków. Dlaczego są niezastąpionym remedium na wszelkie problemy z włosami? Co takiego kryje się w ich składzie, jak działają na włosy i jaki olej do olejowania włosów wybrać? Oto opowieść o „złotych medalistach” w dziedzinie pielęgnacji.

Naturalne olejki do włosów – czym są?

Olejki to esencja nasion, pestek i pędów roślinnych. Wytłacza się je tak, by jak najwięcej cennych pierwiastków zachowało się w ich składzie – najbardziej odpowiednią metodą pozyskiwania złotych substancji jest proces tłoczenia na zimno. Oleje są nierafinowane i w takim ujęciu dosłownie stanowią „naturalną esencję piękna”. Są one kondensacją wszystkiego, co najcenniejsze w danej roślinie i, mimo że zabrzmi to nieco pompatycznie - ich moc pielęgnacyjna jest olbrzymia.

Naturalne olejki do włosów – właściwości i skład olejów

Sekret skuteczności naturalnych olejków i ogromny potencjał regeneracyjny kryje się w ich składzie. Wspomnieliśmy, że przejmują one wszystkie cenne właściwości rośliny, z której pochodzą. Oprócz tego są źródłem innych istotnych dla skóry i włosów substancji. Należą do nich:

dobre kwasy tłuszczowe (w tym NNKT) - występują w różnych proporcjach, w zależności od danego oleju. Kwasy tłuszczowe są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czuwają nad poprawnym przebiegiem wszystkich procesów w ciele, w tym również tych upiększających i regenerujących. Wpływają na sprężystość i elastyczność włosów. Stanowią materiał budulcowy, z którego organizm czerpie składniki do regeneracji komórek, leczą i naprawiają wszelkie nieprawidłowości oraz łagodzą schorzenia skóry głowy.

fitosterole – to grupa steroli roślinnych o silnie antyoksydacyjnym działaniu. Neutralizują one wolne rodniki, a ponadto mają zdolność do stymulowania syntezy kolagenu i ograniczają rozkład elastyny. Dbają o młodość i sprężystość włosów, silnie nawilżają i napinają skórę, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie na skórę głowy, przyspieszają regenerację włosów i zapobiegają następnym zniszczeniom.

flawonoidy - związki zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry i włosów, jedne z najbardziej cenionych w przemyśle kosmetycznym. Flawonoidy sprawnie wychwytują wolne rodniki i neutralizują ich działanie, a ponadto naprawiają uszkodzenia włosów, skóry czy paznokci, oraz chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Regenerują, kondycjonują i zapobiegają zniszczeniom.

fosfolipidy – ważny składnik kosmetyczny, niezbędny do zachowania młodości skóry i włosów. Fosfolipidy są niczym spoiwo, które wypełnia przestrzenie międzykomórkowe w organizmie. Wygładzają włosy i sprawiają, że te rosną grube i mocne, przyspieszają ich regenerację i czuwają, by skóra głowy dobrze utrzymywała cebulki w mieszkach włosowych.

witaminy – naturalne olejki mogą mieć ich od kilku do kilkunastu, każdy z nich stanowi jednak źródło witamin cennych dla zdrowia i pięknego wyglądu włosów, czyli A, C, E. Wiele olejków skrywa też w swym wnętrzu szereg witamin z grupy B, które odpowiadają za prawidłowy wzrost włosów.

minerały – olejki obfitują w szereg minerałów, które wzmacniają włosy, przyspieszają ich wzrost i hamują wypadanie. Do najważniejszych należą: magnez, selen, cynk oraz żelazo. Dostarczają one energii komórkom macierzy włosa i usprawniają działanie enzymów wpływających na prawidłową budowę oraz wzrost włosów.

skwalan – składnik ludzkiego sebum, który znajduje się w wielu naturalnych olejkach. Jego obecność przywraca równowagę hydro-lipidową, reguluje nadmiar sebum i zwalcza nadmierny łojotok, a także nawilża zbyt suche włosy i skórę głowy. Dzięki olejkom nawet przetłuszczające się włosy otrzymują perfekcyjną, ukierunkowaną na ich potrzeby pielęgnację.

Naturalne olejki – jak działają na włosy?

Naturalne olejki w pielęgnacji włosów – oprócz wysokiej klasy składników odżywiających i regenerujących – mają jeszcze jedną, ważną cechę: tylko one są bezpieczne dla skóry głowy i cebulek. Docierają do mieszków i wzmacniają włosy od podstaw, czyli od korzenia. To zapewnia pasmom wzrost mocnych, zdrowych włosów i hamuje wypadanie. Olejki doskonale oczyszczają też skórę głowy, pozostawiając ją odpowiednio nawilżoną, zdrową i bez łupieżu czy nadmiernego łojotoku. Mocne cebulki i zdrowy skalp to podstawowy czynnik decydujący o sprężystych, pięknych i gęstych włosach.

Naturalne olejki do włosów – jak wyglądają włosy po olejowaniu?

Kluczem do kuracji olejami jest systematyczność. Olejując włosy regularnie, czyli minimum raz w tygodniu szybko doczekamy się efektów, które mile zaskakują. Jak wyglądają włosy po olejowaniu i jakie korzyści daje stosowanie olejków?

Piękne włosy dzięki olejkom

Naturalne olejki do włosów – podział i klasyfikacja

Zaczynając swoją przygodę z olejami i olejowaniem włosów warto pamiętać, że olejki różnią się od siebie składem, rozmiarem cząstek i rodzajem kwasów tłuszczowych. Kluczem do pięknych włosów jest właściwy ich wybór, ponieważ dopasowujemy je do porowatości, czyli stanu, kondycji i wyglądu włosów. Każdy z trzech rozmiarów cząstek ma inną moc wnikania we włosy. Jak wygląda ogólny podział olejków?

Naturalne olejki – najlepsza regeneracja włosów

Jaki olej wybrać do olejowania włosów?

Aby dobrze dopasować olej i cieszyć się pięknymi jak nigdy wcześniej włosami, należy dobrać go do porowatości włosów, czyli do stopnia rozchylenia keratynowych łusek na ich powierzchni. Porowatość włosów łatwo jest określić, wykonując dostępny w sieci test, który zawiera szereg rzeczowych pytań dotyczących pielęgnacji, wyglądu i stanu włosów. Znając swe włosy – można łatwo dopasować do nich odpowiedni, naturalny olejek, lub wybrać gotową, perfekcyjnie zbilansowaną mieszankę olejów, czyli jedną z wersji olejku do włosów Nanoil.

Jak stosować olej na włosy? Metody olejowania włosów

Olejowanie włosów to kuracja znana od wieków w krajach orientu. Hinduski traktują je jak rytuał upiększający, który buduje i wzmacnia nie tylko włosy, ale również kobiece więzi w rodzinie. Olejowanie nie jest skomplikowane – polega na pokryciu olejkiem włosów i (przede wszystkim) skóry głowy. Istnieje kilkanaście metod olejowania włosów – warto je wypróbować i dostosować pielęgnację do własnych potrzeb, preferencji i ilości czasu, jaką chcemy przeznaczyć na kurację.

Naturalne olejki do włosów - opinie

Naturalne olejki zbierają doskonałe opinie wśród stylistów fryzur, blogerek, włosomaniaczek czy fryzjerów. Zalecają je nawet trycholodzy, m.in. jako kurację wzmacniającą podczas sezonowego wypadania włosów. Dlaczego? Naturale olejki są bezpieczne, a ich moc regeneracji ogromna. Regularne olejowanie włosów pozwala uzyskać efekt jak po profesjonalnym zabiegu fryzjerskim, lecz możemy je wykonać w komfortowych warunkach, czyli w zaciszu własnego domu. Wiele kobiet porównuje wygląd włosów po olejowaniu do tego, jaki uzyskuje się dzięki zabiegowi laminowania włosów.

Zachęcamy do podzielenia się opinią na temat wpisu.


Opinie: #0


Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.