Profesjonalne zabiegi na włosy. Jakie zabiegi fryzjerskie warto przetestować?

Profesjonalne zabiegi na włosy. Jakie zabiegi fryzjerskie warto przetestować?

Czemu wizyta u fryzjera to dla niektórych konieczność? Czas rozprawić się z mitem, że fryzjerzy nie znają się na pielęgnacji włosów. Poznaj najlepsze zabiegi fryzjerskie na włosy – regenerujące, nawilżające i upiększające. Które z nich warto przetestować?

Odkąd odkryliśmy moc naturalnych olejków, staramy się dbać o włosy w domu. Coraz łatwiej jest zapewnić włosom niezbędne składniki odżywcze bez konieczności wizyty u fryzjera. Zdarza się jednak, że domowe zabiegi pielęgnacyjne na włosy przestają być skuteczne. Albo zmieniły się preferencje naszych włosów, albo potrzebują silniejszego wsparcia. Całe szczęście, że istnieją zabiegi fryzjerskie, które pomagają zregenerować i upiększyć włosy.

Przekonaj się, że możesz pójść do fryzjera nie tylko na podcięcie końcówek i farbowanie. Poznaj najlepsze zabiegi na włosy! Który z nich przypadnie ci do gustu?

Profesjonalne zabiegi na włosy

1. Botoks na włosy

Przeważnie botoks kojarzy nam się z medycyną estetyczną. Od niedawna króluje także w salonach fryzjerskich. To zabieg odżywczy na włosy, dzięki któremu można przywrócić osłabionym pasmom witalność i piękno. Uzupełnia wolne przestrzenie we włosach, przywraca miękkość i blask, dogłębnie nawilża i zapewnia ochronę.

Skąd nazwa zabiegu? Aby wykonać botoks na włosy, potrzebna jest… strzykawka! Nie ma się jednak czego obawiać, bo jest to całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny zabieg na włosy. Strzykawka służy wyłączne do wygodnego rozprowadzania serum na włosach. Odżywczy preparat bazuje na całkowicie naturalnych składnikach, bez soli, parabenów, siarczanów, barwników itp. Botoks na włosy to fryzjerski zabieg pielęgnacyjny, który dostarcza włosom mnóstwo cennych witamin, minerałów, a także składników budujących włos np. kolagenu. Nic dziwnego, że bywa nazywany ,strong>bombą witaminową dla włosów.

2. Darsonwalizacja (elektrostymulacja)

Ten niezbyt popularny zabieg na włosy stosuje się również w pielęgnacji skóry. Darsonwalizacja wzięła swoją nazwę stąd, że wykorzystuje tzw. prądy d’Arsonvala – promieniowanie o wysokiej częstotliwości drgań, wysokim napięciu i niskim natężeniu. Prądy te wytwarza specjalne urządzenie wyposażone w elektrodę. Podczas jej zetknięcia ze skórą głowy następuje wyładowanie elektryczne (pojawia się charakterystyczny błysk) i wytwarza się ozon o silnych właściwościach dezynfekujących, antybakteryjnych i przeciwzapalnych.

Darsonwalizacja na włosy:

 • oczyszcza i dezynfekuje skórę głowy,
 • likwiduje bakterie i grzyby, a także hamuje ich rozwój,
 • pobudza procesy odnowy komórkowej i wzrost włosów,
 • likwiduje ewentualne stany zapalne w skórze.

Darsonwalizacja to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg fryzjerski. Polecany zwłaszcza osobom cierpiącym na nadmierne wypadanie włosów, łysienie łojotokowe, przetłuszczanie włosów itp.

3. Fryzjerska sauna na włosy

Jeśli chcemy zafundować swoim włosom SPA, świetnym rozwiązaniem jest sauna na włosy. To profesjonalny zabieg fryzjerski. Działa na włosy nieco wyższą temperaturą, dzięki czemu otwierają się łuski włosów. Zapewnia również optymalny poziom wilgotności, co ułatwia wchłanianie składników odżywczych z zaaplikowanego na pasma preparatu odżywczego lub oleju.

Fryzjerska sauna na włosy pozwala perfekcyjnie odżywić, nawilżyć, wzmocnić i zregenerować pasma. Wystarczy kilkadziesiąt minut pod urządzeniem przypominającym fryzjerską suszarkę, które wykorzystuje destylowaną wodę, aby zintensyfikować działanie kosmetyków.

Są dwa rodzaje sauny na włosy:

 • sauna parowa – działa bardzo prosto, wytwarza parę wodną,
 • sauna micro mist – za pomocą ultradźwięków wytwarza lekką mgiełkę wodną.

Tego rodzaju zabiegi na włosy bez problemu można przenieść do domu i wykonać samodzielnie. Wystarczy odpowiedni kosmetyk np. jeden z trzech olejków Nanoil oraz trochę wolnego czasu. Więcej na ten temat tutaj: sauna na włosy w domu.

4. Infuzja tlenowa skóry głowy

Profesjonalny zabieg na włosy i skórę głowy, którego inna nazwa to mezoterapia tlenowa. Jego działanie zostało oparte na właściwościach skoncentrowanego tlenu (nie wykorzystuje się tutaj ozonu, ale tlen w postaci podstawowych cząsteczek).

Na czym polega infuzja tlenowa?

Specjalne urządzenie przekazuje do skóry jednocześnie tlen oraz mocno nasyconą składnikami odżywczymi mieszankę. Za sprawą takiego połączenia działamy na włosy ze zdwojoną siłą, ponieważ już sam tlen ma zbawienny wpływ na kondycję włosów:

 • ogranicza wypadanie włosów i stymuluje ich wzrost,
 • odżywia, nawilża i rewitalizuje skórę głowy,
 • oczyszcza z obumarłego naskórka, łoju, resztek kosmetyków,
 • unosi włosy u nasady, pogrubia i zwiększa elastyczność.

Mezoterapia tlenowa najczęściej wykonywana jest w seriach – optymalna opcja to seria 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 10-14 dni. Z reguły infuzja tlenowa skóry głowy nie trwa dłużej niż 30-40 minut jednorazowo. Warto zastanowić się nad takim zabiegiem, jeśli chcemy pobudzić wzrost włosów, mamy problem z ich utratą, osłabieniem, nadmierną keratynizacją, łupieżem lub niekorzystnymi zmianami łojotokowymi.

5. Jonoferaza na włosy

Do pielęgnacji włosów można wykorzystać również prądy galwaniczne, które powodują kontrolowane przekrwienie skóry oraz pobudzają przemiany komórkowe. Jonoferaza na włosy nie jest tak bardzo popularna, bo znacznie częściej stosuje się ją do leczenia problemów skórnych. Przeniesiona na grunt fryzjerstwa jest polecana jako skuteczny zabieg na wypadające włosy. Jonoferaza pozwala wprowadzić w skórę głowy odpowiednie jony składników odżywczych, dzięki czemu wzmacnia włosy, hamuje łysienie, ogranicza łojotok i zmniejsza przetłuszczanie.

6. Karboksyterapia na włosy

Jak łatwo wywnioskować z nazwy, karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla. To on wprowadzany jest pod skórę, co powoduje kontrolowane rozszerzenie naczyń krwionośnych w określonych miejscach. To jedna z bardziej inwazyjnych terapii, ale nie jest to bardzo bolesny zabieg – podskórne wstrzykiwanie dwutlenku może powodować lekki dyskomfort. Może też pojawić się delikatne zaczerwienienie i zgrubienie, które bardzo szybko znika. Najważniejsze, że karboksyterapia jest skuteczna.

To profesjonalny zabieg na włosy, który pobudza mikrocyrkulację w skórze głowy. To przekłada się na świetne odżywienie mieszków włosowych, wzmocnienie włosów, przyspieszenie ich wzrostu i obniżenie ryzyka przedwczesnego łysienia. Karboksyterapia pomaga przede wszystkim na wypadanie włosów przy łysieniu androgenowym lub plackowatym.

7. Keratynowe prostowanie włosów

Zabiegi keratynowe na włosy są prawdopodobnie najczęściej wykonywanymi w salonach fryzjerskich. Dlaczego? Ponieważ zarówno regenerują włosy, jak i poprawiają ich wygląd. Choć wiele osób sądzi, że keratynowe prostowanie włosów ma na celu wyłącznie pozbycie się niechcianych loków i wygładzenie pasm (na co wskazuje nazwa), w praktyce jest to profesjonalny zabieg fryzjerski na zniszczone włosy, który:

 • naprawia uszkodzenia w strukturze włosów,
 • dogłębnie regeneruje włosy i wzmacnia cebulki,
 • zapewnia blask, miękkość, gładkość i elastyczność,
 • uodparnia włosy na wilgoć i szkodliwe czynniki.

Fryzjerski zabieg keratynowy na włosy wymaga użycia odpowiednich kosmetyków. To profesjonalne koncentraty składników pielęgnujących, antyoksydacyjnych, w których zawsze najważniejszym składnikiem jest keratyna – białko, które buduje włos. Nałożony przez fryzjera preparat „wprasowuje się” we włosy prostownicą lub pielęgnicą.

8. Mezoterapia skóry głowy

To najczęściej polecany i wybierany przez kobiety zabieg na włosy. Fryzjerzy przekonują o jego zbawiennych właściwościach. Mezoterapia skóry głowy często jest stosowana profilaktycznie przeciwko łysieniu. To zabieg fryzjerski, którego częstotliwość i intensywność dostosowuje się indywidualnie w zależności od nasilenia problemu.

Mezoterapia skóry głowy polecana jest osobom, u których odnotowano nasilone wypadanie włosów. Polega na aplikacji specjalnego koktajlu odżywczego ze składnikami wzmacniającymi cebulki i zapobiegającymi łysieniu. Dostępne opcje to:

 • mezoterapia bezigłowa skóry głowy – preparat wprowadzany jest w skórę przez tymczasowe mikrokanaliki wytwarzane za pomocą pola elektrycznego,
 • mezoterapia mikroigłowa skóry głowy – zabieg fryzjerski polegający na wprowadzeniu preparatu rollerem tworzącym tysiące mikrootworów w naskórku,
 • mezoterapia igłowa skóry głowy – polega na dostarczaniu substancji odżywczych do włosów za pomocą mikroiniekcji (nakłuć), czyli miejscowych zastrzyków.

Co mezoterapia daje włosom? Hamuje wypadanie włosów, pobudza wzrost i odrastanie włosów, przyspiesza regenerację i wzmacnia cebulki, przywraca biologiczną równowagę skóry.

9. Osocze bogatopłytkowe na włosy

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest coraz popularniejsza w leczeniu łysienia. Niestety to bardzo kosztowny zabieg na włosy, dlatego nadal jest rzadziej wybierana niż standardowa mezoterapia. W tym przypadku wzrost włosów pobudza się, wstrzykując w skórę głowy osocze bogatopłytkowe (ang. PRP – Platelet Rich Plasma). Mezoterapia osoczem jest wskazana zarówno osobom łysiejącym, jak i tym, które po prostu oczekują wzmocnienia włosów.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym krok po kroku:

 1. Z pobranej wcześniej krwi uzyskuje się zagęszczone osocze bogatopłytkowe.
 2. Skórę głowy znieczula się, aby zmniejszyć bolesność zabiegu.
 3. Za pomocą strzykawki wprowadza się preparat w skórę.

To profesjonalny zabieg na porost włosów i zmniejszenie ich wypadania. Wystarczy 10-15 minut, aby zahamować łysienie – tyle trwa zabieg. Niestety proces odrostu włosów jest nieco dłuższy, nawet 3 miesiące. Mimo wszystko warto stosować osocze bogatopłytkowe na włosy, ponieważ efekty są rewelacyjne. Seria 3 zabiegów sprawia, że:

 • włosy stają się mocniejsze i grubsze, przestają nadmiernie wypadać,
 • cebulki zostają pobudzone do pracy, dzięki czemu włosów jest więcej.

10. Peeling trychologiczny

Oczyszczanie skóry głowy i włosów jest bardzo ważne, ponieważ pozwala uchronić się przed takimi problemami, jak np. łupież. Raz na jakiś czas warto sięgnąć po peeling trychologiczny, ponieważ nawet najlepszy szampon do włosów nie oczyści ich tak dokładnie. O ile inne zabiegi na włosy poleca się przy konkretnych problemach, o tyle peeling skóry głowy to podstawowy zabieg fryzjerski, który powinniśmy stosować regularnie, profilaktycznie.

Fryzjerzy wykonują dwa tego rodzaju zabiegi na włosy:

 • peeling skóry głowy preparatem z drobinkami złuszczającymi,
 • peeling kawitacyjny skóry głowy za pomocą ultradźwięków.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj peelingu trychologicznego wybierzemy, efekty zawsze będą te same. Dobrze przeprowadzony peeling trychologiczny oczyszcza skórę głowy z nagromadzonych zanieczyszczeń, resztek kosmetyków, nadmiaru łoju, obumarłych komórek naskórka. Sprawia, że ujścia mieszków włosowych stają się drożne, dzięki czemu każdy kolejny zabieg odżywczy na włosy będzie efektywniejszy, bo cebulki dostają więcej składników odżywczych. Peeling trychologiczny pobudza również krążenie krwi w skórze, dzięki czemu włosy zostają wzmocnione.

11. Pielęgnica do włosów

Jak działa pielęgnica do włosów? To prostownica, która emituje ultradźwięki oraz światło podczerwone. Dzięki niej możliwa jest jednoczesna regeneracja włosów ultradźwiękami i podczerwienią. Zabiegi pielęgnicą polecane są osobom, które mają włosy osłabione np. po koloryzacji. Jak wskazuje nazwa, pielęgnica służy do pielęgnowania włosów. Za pomocą tego nowoczesnego i innowacyjnego urządzenia we włosy zostają wprowadzone specjalne preparaty odżywcze. Bardzo często pielęgnica do włosów używana jest do zabiegów keratynowych. Intensyfikuje także Olejowanie włosów – ultradźwięki i podczerwień ułatwiają wchłanianie olejków i wprowadzają je głęboko we włosy. Pielęgnica do włosów wprasowuje kosmetyk w pasma bez użycia ciepła, a więc jest bezpieczniejsza. Jej celem jest wyłącznie regeneracja i wzmocnienie włosów, a nie np. ich wyprostowanie.

12. Światło LED na włosy

Coraz więcej salonów fryzjerskich współpracuje z trychologami, dzięki czemu wprowadzają innowacyjne zabiegi na włosy, które nie tylko pielęgnują, ale też leczą. Jednym z nich jest światłoterapia lampami LED. Wykorzystuje się ją do regeneracji skóry głowy, przyspieszania wzrostu włosów i zapobiegania łysieniu.

Jeśli zastanawiamy się, jaki zabieg na porost włosów wybrać, warto wypróbować światłoterapię. To nowoczesny sposób walki z osłabionymi i wypadającymi włosami. Okazuje się, że światło LED o długości fali 640 nm może pobudzić krążenie w mieszkach włosowych, dzięki czemu cebulki włosów zostają dotlenione i dogłębnie odżywione. Światło LED na włosy działa także jak stymulator, ponieważ pobudza metabolizm komórkowy i syntezę białek, które przecież są materiałem budulcowym naszych włosów.

Zabieg na włosy wykorzystujący światło LED jest nieinwazyjny, bezbolesny i bardzo relaksujący. Można go wykonać o każdej porze roku i łączyć z innymi zabiegami np. mezoterapią. Jednorazowe użycie lampy ledowej nie daje jednak zauważalnych efektów, dlatego zaleca się serię 10 zabiegów, z których każdy trwa ok. 20 minut.

13. Zabiegi rekonstrukcji włosów

Profesjonalne zabiegi na włosy najczęściej mają za zadanie zrekonstruować zniszczoną różnymi czynnikami strukturę włosów. Są ratunkiem wówczas, gdy mamy zniszczone włosy, ale nie chcemy ich ścinać. Pozwalają uniknąć ostrego cięcia, ponieważ wykorzystują mocno skoncentrowane preparaty z innowacyjnymi składnikami. Zabiegi rekonstrukcji włosów są uwielbiane przez gwiazdy, ponieważ umożliwiają drastyczne zmiany koloru włosów bez obaw o ich kondycję.

Dwa najpopularniejsze zabiegi regenerujące włosy to:

 1. Olaplex – zabieg składający się z trzech etapów. Wykrywa uszkodzenia chemiczne, termiczne i mechaniczne we włosie, a następnie naprawia je. Olaplex słynie z tego, że odbudowuje wiązania w mostkach dwusiarczkowych, dzięki czemu włosy odzyskują zdrowie i piękno.
 2. Joico – zestaw czterech produktów o synergicznym działaniu, zapewniających włosom odbudowę, wzmocnienie, nawilżenie i pogłębienie blasku. Zabieg rekonstrukcji Joico K-Pak bazuje na dwóch opatentowanych technologiach: Bio-Advanced PeptideTM (regeneruje łańcuchy peptydowe we włosach) oraz QuadramineR Complex (zestaw 19 aminokwasów zastępujących naturalną keratynę).

Zachęcamy do podzielenia się opinią na temat wpisu.


Opinie: #0


Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.
Polityka prywatności

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzysta również z plików cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeśli nie wyrazisz zgody, ograniczmy się do niezbędnych plików . W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Czy wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies?

Polityka prywatności