Fryzury z warkoczami – 15 najpiękniejszych upięć z warkocza

Fryzury z warkoczami – 15 najpiękniejszych upięć z warkocza

Włosy zaplecione w warkocz wyglądają pięknie i bardzo kobieco. Dodają elegancji lub nonszalancji w zależności od tego, jaki warkocz wybierzemy. Ważny jest nie tylko rodzaj splotu, ale też sposób upięcia. Oto najpiękniejsze fryzury z warkoczami, jakie możesz mieć!

Warkocz już sam w sobie jest fryzurą. Piękną, która dodaje stylizacji lekkości (albo wręcz przeciwnie pazura), bardzo kobiecą i przywołującą miłe, wakacyjne wspomnienia. To jednak klasyka, której można nadać zupełnie nowy wymiar w zależności od tego, jaką fryzurę z warkoczem wybierzemy. Splot może standardowo opadać na kark, ale to nie jedyne rozwiązanie. Czas poznać najbardziej efektowne fryzury z warkoczami.

Wielki powrót warkocza

Ta prosta fryzura coraz chętniej wybierana jest przez kobiety, którym zależy na wygodnym upięciu włosów. Takim, które będzie jednocześnie efektowne i bardzo kobiece. Fryzury z warkoczami sprawdzają się idealnie, bo dają wiele możliwości i można dopasować je do każdej stylizacji oraz okazji.

Idąc śladami projektantów mody, gwiazd Hollywood i celebrytów, warto przećwiczyć kilka splotów. Umiejętność zaplatania warkocza jest dziś w cenie, zwłaszcza gdy chcemy być trendy.

Jaki warkocz jest najlepszy?

Zarówno do fryzur eleganckich, jak i bardziej na co dzień, sprawdzą się wszystkie rodzaje warkocza. Kłos będzie bardziej dziewczęcy, podczas gdy zapleciony z wysokiego kucyka warkocz lina podkreśli rysy twarzy i będzie wyglądał kobieco. Inny rodzaj warkocza wybierzemy na letni festiwal, inny na wesele, a jeszcze inny na randkę w restauracji. Każdy z nich zasługuje na miano najlepszego. Jeśli nie wiemy, jaki warkocz wybrać, kierujmy się wygodą. Idealna fryzura z warkoczem to ta, w której czujemy się dobrze.

Triki fryzjerskie

15 pomysłów na fryzury z warkoczami

Prawda jest taka, że każdy splot można zaprezentować na wiele pięknych sposobów. Oto najciekawsze pomysły na fryzury z warkoczami, które warto znać i testować. Przy odrobinie czasu i kreatywności możemy nosić warkocze przez cały rok i wcale nie będzie wiało nudą!

1. Warkocz na jedno ramię

Jaki jest najprostszy sposób na uatrakcyjnienie warkocza? Zamiast zaplatać go standardowo z tyłu głowy, przenieśmy splot nieco na bok. Zaczesane na bok włosy można zapleść w prosty warkocz angielski albo zrobić kłosa, holendra, francuza. Dobierany warkocz od czubka głowy także da się pokierować tak, żeby stopniowo schodził na bok. W ten prosty sposób warkocz na jedno ramię może wyglądać za każdym razem inaczej. Niestety jest to fryzura tylko dla osób, które mają długie włosy.

2. Warkocze bokserskie

Najmodniejsza fryzura z warkoczami w ostatnich kilku sezonach to oczywiście warkocze bokserskie. Nazwa tego upięcia wzięła się stąd, że faktycznie pierwotnie było to wygodne uczesanie wybierane tylko przez sportowców. W pewnym momencie ten typ fryzury przeszedł na wybiegi, a krótko potem wprost na ulice. Dziś warkocze bokserskie wybiera bardzo wiele kobiet (na co dzień i na specjalne okazje), ponieważ są wygodne i efektowne, zwłaszcza gdy ozdobimy je biżuterią do włosów.

Jak zapleść warkocze bokserskie? Trzeba podzielić włosy na dwie połowy z przedziałkiem przez środek głowy. Następnie każdą z części zapleść w ciasny warkocz dobierany od samego czubka głowy aż po końcówki. To może być klasyczny warkocz francuski lub jego holenderska odmiana.

3. Korona z warkocza

Jeśli sięgniemy pamięcią do historii, to tę fryzurę spopularyzowała ukraińska polityk Julia Tymoszenko. Choć nie tylko ona uwielbiała nosić koronę z warkocza. To ponadczasowa i bardzo elegancja fryzura z warkoczem, która dodaje powagi i dojrzałości.

Niestety korona z warkocza jest bardzo trudna do zaplecenia, zwłaszcza że odmian tego uczesania jest wiele – może być zrobiona z okręconego wokół głowy długiego warkocza znad karku, ale również z krótszych włosów, które zaplata się wokół głowy w dobierany warkocz.

4. Baranek – dwa warkocze zwinięte przy uszach

Z kolei dwa warkocze zwinięte nisko przy uszach to nawiązanie do jednej z najbardziej rozpoznawalnych fryzur filmowych, którą nosiła w Gwiezdnych Wojnach księżniczka Leia. Takiego baranka (kształt tego uczesania przypomina nieco baranie rogi) robi się z dwóch zaplecionych po bokach głowy warkoczy, które odpowiednio się zawija, a następnie upina. To niestety kolejna fryzura, która sprawdzi się tylko przy długich włosach.

5. Wysoki kok z dobieranym warkoczem

Kilka sezonów temu media społecznościowe opanowały wysokie, niedbałe koki z dobieranym warkoczem z tyłu głowy. Kobiety pokochały takie połączenie koka i warkocza, ponieważ dzięki temu i jedna, i druga fryzura zyskały nową, ciekawą odsłonę.

Taką fryzurę z warkoczem można zrobić samodzielnie – trzeba opuścić głowę na dół i rozczesać wszystkie włosy, następnie zapleść dobieranego warkocza od karku w kierunku czubka głowy, aby na koniec zebrać wszystkie włosy w luźny kok. Efekt jest naprawdę piękny!

Co ważne, to świetny sposób na wysoki kok, kiedy mamy krótko ścięte włosy z tyłu – pasma znad karku nie wyplątują się wówczas z upięcia, ponieważ są zebrane w ciasnym warkoczu dobieranym.

6. Dwa koczki (double buns) z warkoczem

Wariacja na temat wysokiego koka z warkoczem dobieranym, w którym koki są dwa, to idealna fryzura na festiwal. Robi się ją w dokładnie taki sam sposób, z tym że najpierw dzieli się włosy na dwie równe części z przedziałkiem pośrodku. Dopiero potem włosy zaplata się od karku w warkocze, a na czubku w dwa luźne koki.

7. Kok z warkocza lub ozdobiony warkoczem

Prosty sposób na uatrakcyjnienie zwykłego koka to zostawienie jednego pasma luzem, zaplecenie go w zwykły warkocz i zamocowanie wokół wcześniej upiętego koka.

Kok można nie tylko łączyć z warkoczem, ale też stworzyć na bazie warkocza. Wystarczy zapleść zwykły warkocz angielski na dowolnej wysokości (tuż nad karkiem albo z wysokiego kucyka) i zwinąć go ciasno przy skórze, dzięki czemu stworzy efektowny koczek. Jeśli taką fryzurę się nieco poluzuje, wyciągając kilka pasm, sprawdzi się na co dzień, a nie tylko eleganckie wyjście.

8. Róża z warkocza

Bardzo ciekawa wariacja na temat klasyki to warkocz zapleciony i upięty na kształt… róży. Co jest potrzebne, żeby go zrobić? Długie i grube włosy, a także dużo czasu, umiejętności i cierpliwości. Dobrze mieć też dwie pomocne dłonie, bo samodzielnie trudno wykonać tak skomplikowaną fryzurę.

Róża z warkocza to rodzaj pełnego objętości koka z tyłu głowy, który zrobiony jest z odpowiednio zaplecionych warkoczy i przypomina rozłożysty kwiat. Zacząć należy od środka, który robi się z cienkiego, zwyczajnego warkocza, zrolowanego i upiętego jako środek róży. Następnie wokół niego trzeba kolejno zaplatać coraz grubsze warkocze dobierane, które przed upięciem powinny być nieco rozciągnięte (tym mocniej, im dalej od środka), aby imitować płatki kwiatów. To trudne, ale efekt jest tego wart.

9. Opaska z warkocza

Jeśli denerwują nas opadające wokół twarzy włosy (to uciążliwe zwłaszcza latem), pomóc może kolejna fryzura z warkocza. Wystarczy zapleść część włosów z przodu głowy od lewego do prawego ucha w ciasny warkocz dobierany. W ten sposób włosy stworzą naturalną, bardzo dziewczęcą, praktyczną i efektowną opaskę.

10. Warkocz z grzywki

Kolejny prosty sposób na tymczasowe pozbycie się grzywki bez ostrego cięcia to zaplecenie z niej dobieranego warkocza. W przeciwieństwie do opaski z warkocza jest on krótszy, bo tylko z włosów tworzących grzywkę. Dla lepszego efektu końcówkę takiego małego dobierańca należy schować pod luźnymi włosami, podpinając wsuwką.

11. Pleciony przedziałek z warkocza

Nowość, jeśli chodzi o fryzury z warkoczami, to pleciony przedziałek. Można nim ozdobić luźne loki lub proste włosy, a także double buns. Nadaje uczesaniu nieco etnicznego charakteru. Jak zrobić przedziałek z warkocza? Należy wydzielić pasmo włosów na środku głowy od czoła do tyłu. Następnie zapleść je w dowolny, ciasny warkocz dobierany, związać cienką gumką i puścić luźno, aby końcówka wmieszała się w resztę włosów lub można było ją łatwo zebrać z resztą włosów.

12. Warkocz zakończony kucykiem

Kolejna prosta fryzura z warkoczem (bardzo efektowna mimo tej prostoty) to dobierany warkocz zakończony kucykiem. Łatwo uczesać się w taki sposób. Wystarczy zapleść włosy w dobierany warkocz od czubka głowy do jej połowy albo aż do karku, a następnie zakończyć go kucykiem. Związanie włosów w ten sposób jest proste i wygląda pięknie.

13. Irokez z warkocza

Drapieżna odsłona klasycznego warkocza, która świetnie sprawdzi się na imprezę, to zaplatany irokez. Taką fryzurą łatwo dodać włosom objętości i nadać zadziornego, seksownego charakteru całej stylizacji.

Jak zapleść irokez z warkocza? Najpiękniej wygląda, jeśli wykona się go z warkocza holenderskiego, czyli dobieranego na odwrót. Splot jest wówczas na górze i wyraźnie odznacza się od reszty włosów. Włosy należy zapleść w ten sposób od samego czoła aż do karku, pośrodku głowy. Poluzowane pasma takiego warkocza będą przypominały właśnie irokez.

14. Afrykańskie warkoczyki cornrow

Warkoczyki cornrow to bardzo popularna w krajach afrykańskich fryzura, w której ciasne sploty grają główną rolę. Tworzą ją zaplecione przy skórze, dobierane warkocze, biegnące do tyłu wzdłuż głowy. To jedna z niewielu fryzur z warkoczy, którą można zapleść nawet z krótkich włosów.

Występuje w wielu wariacjach – warkoczyki cornrow mogą być zaplecione na całej głowie, tylko na jednej połowie (np. od czoła do połowy) albo nad jednym uchem. To rodzaj fryzury, który daje wiele możliwości, mimo że bazuje tylko na jednym splocie.

Bardzo ważne przy okazji tej fryzury jest olejowanie włosów. W tradycji afrykańskiej włosy przed zaplataniem w ciasne, cienkie warkoczyki pokrywa się naturalnym olejkiem, najczęściej kokosowym. Po pierwsze, żeby wygładzić puszące się włosy, nadać im blask i ułatwić ich zaplatanie. Po drugie, żeby utrwalić efekt i uniknąć brzydko odstających kosmyków. A po trzecie także po to, aby zapewnić włosom ochronę przed prażącym słońcem.

15. Plecionki z włosów

Ostatnia propozycja to różnego rodzaju plecionki z włosów. Nie da się wyróżnić tutaj jednego, konkretnego rodzaju upięcia – są to różne fryzury z warkoczami w roli głównej lub tylko jako dodatkiem. Plecionki można wykonywać z ciasnych dobierańców, tworząc na głowie wymyślne wzory, ale również na rozpuszczonych włosach, których wierzchnią warstwę zaplata się w delikatne warkocze, tworzące np. efekt siatki. W tym przypadku ograniczeniem jest tylko kreatywność.

Zachęcamy do podzielenia się opinią na temat wpisu.


Opinie: #9

in-my-mind

Chyba najbardziej podobają mi rozpuszczone z warkoczykami lub innymi plecionkami :)

in-my-mind

Chyba najbardziej podobają mi rozpuszczone z warkoczykami lub innymi plecionkami :)

karo linka

Kocham wszelkie rodzaje warkoczów <3 Mam bardzo gęste i dość długie włosy, więc można dużo kombinować. Ostatnio królują u mnie bokserskie, ale to chyba dla wygody po prostu

cytrusowa

super wpis, ja umiem zrobic sobie tylko zwykly warkocz

izabela-kowal

Nigdy nie umiałam robić ładnych warkoczy, chociaż je uwielbiam. Moja córka ma to uwielbienie po mnie, a do tego odziedziczyła śliczne włosy ze strony ojca i szkoda by tracić okazję, żeby je ładnie zaplatać. W końcu zawzięłam sie i będę plotła warkocze!

Magdalena

Proszę, wstawcie jakieś zdjęcia/ilustracje do każdego typu fryzury, bo tak bez popatrzenia ciężko odwzorować ten efekt

Anna O.

Właśnie zrobiłam warkocza z trzech cieńszych i chyba stanie się on moim faworytem w najbliższym czasie ;) Pozdrawiam.

xyz

Absolutnie wyjątkowy blog :) UWIELBIAM

Stokrotka12

Ale piękne!!! Mi się podoba najbardziej fryzura trzecia, taki wieniec z warkocza kojarzy mi się z wiejskim, sielskim stylem


Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.
Polityka prywatności

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzysta również z plików cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeśli nie wyrazisz zgody, ograniczmy się do niezbędnych plików . W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Czy wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies?

Polityka prywatności