Przedłużanie i zagęszczanie włosów – najlepsze metody

Przedłużanie i zagęszczanie włosów – najlepsze metody

Długie włosy to już nie marzenie. To cel, który można osiągnąć domowymi sposobami lub decydując się na przedłużanie włosów u fryzjera. Wyróżnia się kilkanaście metod zagęszczania włosów. Przekonaj się, która z nich byłaby odpowiednia dla Ciebie.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który polega na doczepianiu sztucznych włosów do naturalnych: pojedynczo lub pasmami. Celem jest przedłużenie i zagęszczenie w taki sposób, aby nie dało się odróżnić doczepianych włosów.

W jaki sposób przedłuża się włosy?

To zależy od tego, na jaki sposób przedłużania włosów się zdecydujemy. Poszczególne kroki zabiegu mogą być inne, mimo że efekt jest zawsze ten sam – pełna objętości i okazała fryzura.

Jaką metodę wybrać? Jednym zależy na tym, aby było to bezinwazyjne przedłużanie włosów. Inni decydują się tylko na metody, które zapewniają przedłużanie włosów bez niszczenia. Nie ma jednej najlepszej metody przedłużania i zagęszczania włosów, ponieważ każda osoba oczekuje innych efektów zabiegu. Jeśli nie wiemy, jaką metodę wybrać, skonsultujmy się z fryzjerem – rady profesjonalisty z pewnością ułatwią decyzję.

Ciekawostka: doczepiane włosy mogą mieć maksymalnie 60 cm.

Zwolennicy naturalnych metod namawiają jednak na sięganie po alternatywy, które nie wymagają użycia sztucznych włosów. Istnieją różne sposoby na wzrost włosów, dzięki którym możemy mieć mieć gęste i długie włosy bez wizyty u fryzjera.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów

METODY PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW

W ofercie salonów fryzjerskich da się wyróżnić kilkadziesiąt metod przedłużania włosów. Niektóre są bardzo podobne, więc dla uproszczenia omówiliśmy kilkanaście najpopularniejszych.

1. Przedłużanie włosów metodą keratynową

Jedna z popularniejszych metod to przedłużanie za pomocą keratynowych zgrzewów. Nazywana też przedłużaniem włosów na ciepło. W tym przypadku sztuczne włosy mocuje się za pomocą keratyny, co wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest to naturalny budulec naszych włosów. Przedłużanie włosów metodą keratynową można wykonać na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnej zgrzewarki i przy użyciu temperatury około 170°C,
  • za pomocą pistoletu na wkłady keratynowe w temperaturze nie wyższej niż 70°C.

Jak długo utrzymują się efekty przedłużania włosów keratyną? Zaletą tego rozwiązania jest trwałość: średnio 3-4 miesiące. Wadą jest niestety konieczność ponawiania zabiegu, bo zgrzewy obniżają się wraz ze wzrostem włosów.

2. Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Zagęszczanie włosów metodą hairtalk extensions (kanapkową) jest szybkie, ponieważ taśmy mocujące pasma zakłada się na wydzielone sekcje włosów i jest to nieskomplikowany zabieg. Polega na równomiernym doklejeniu włosów na cienkich paskach do wydzielonych sekcji naszych włosów. Łączenia znajdują się przy samej skórze, są niewyczuwalne i niemal niewidoczne. Przedłużanie tym sposobem poleca się przy cienkich włosach, które chcemy ekspresowo zagęścić – włosy na taśmach są mniejszym obciążeniem dla naturalnych włosów niż doczepianie do pojedynczego włosa. Są przyklejane od góry i dołu każdej sekcji włosów. Trwałość wynosi w tym przypadku od kilku tygodni nawet do 9 miesięcy, ale wymagane są korekty raz na 8-12 tygodni. Włosy przedłużane metodą kanapkową z reguły nie przeszkadzają osobom lubiących spinać włosy, choć jest to kwestia indywidualna.

3. Przedłużanie włosów metodą taśmową

Istnieje pewna wariacja na temat przedłużania włosów metodą kanapkową. Zamiast przyklejać taśmy do włosów, możemy je wszyć. U nasady włosów, z wcześniej wydzielonych pasm, zaplata się tzw. warkocz wodospad (warkocz z rozpuszczonymi włosami). Następnie do każdego z ukrytych pod włosami warkoczy przyszywa się taśmy. Bez zgrzewania i kleju. Wadą tego rozwiązania jest średnia trwałość. Włosy jest też trudniej umyć, ponieważ wypłukanie zanieczyszczeń i resztek kosmetyków spomiędzy warkoczy nie jest łatwe.

4. Przedłużanie włosów metodą japońską / warkoczykową

Warkocz wykorzystuje się również w metodzie japońskiej. Włosy zagęszcza się w tym przypadku, wplatając pasma w naturalne kosmyki za pomocą krótkiego warkocza. Centymetr od skóry wplata się syntetyczne włosy, zamykając warkocz elastyczną, bardzo cienką i niewidoczną gumką. Niestety podczas wplatania włosów trzeba bardzo mocno ścisnąć warkoczyki u nasady włosów, dlatego nie zaleca się noszenia tego przedłużania dłużej niż 2 miesiące, aby nie osłabić cebulek.

5. Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

Zagęszczanie włosów na ultradźwięki poleca się tym klientkom, które nie chcą zniszczyć swoich włosów. Łączenie odbywa się tutaj na zimno. Wykorzystuje się urządzenie generujące odpowiednie fale i sczepiające włosy sztuczne z naturalnymi za pomocą maleńkich łączeń. Efekty przedłużania włosów ultradźwiękami utrzymują się nawet pół roku! Mimo że miejsca łączenia są praktycznie niewidoczne, to są jednocześnie bardzo trwałe. To z jednej strony zaleta, ale również wada: tak przedłużane włosy trudno jest zdjąć i można przy tym zniszczyć włosy.

6. Przedłużanie włosów metodą laserową

Laserowe przedłużanie włosów (in. hairdreams lub przedłużanie włosów infralight) to również jedna z trwalszych, ale jednocześnie droższych metod. Polecana do cienkich włosów, ponieważ łączenie włosów sztucznych z naturalnymi za pomocą lasera jest praktycznie niewidoczne, lekkie, niewyczuwalne i elastyczne. Trwałość to od 4 do 6 miesięcy. Największa zaleta: pasma zachowują się podczas czesania, mycia lub stylizowania jak naturalne włosy, dlatego trudno je odróżnić. Niestety cena przedłużania włosów tą metodą jest bardzo wysoka.

7. Przedłużanie włosów metodą tulejkową

Sposób zagęszczania włosów wybierany chętniej niż w przypadku włosów na taśmie. W tym przypadku niewielkie kępki sztucznych włosów przyczepia się do podobnej wielkości kępek naturalnych włosów za pomocą tulejek. Tu również wyróżniamy dwie wariacje:

  • włosy mocowane na tulejki termokurczliwe (trwałość około 1,5 miesiąca),
  • przedłużanie zaciskanymi na włosach lekkimi tulejkami z miedzi (trwałość: 3 miesiące).

8. Przedłużanie włosów na mikroringi

Mocowanie sztucznych włosów za pomocą mikroringów nie wymaga użycia ciepła, więc nie szkodzi włosom. Niewielkie kosmyki doczepia się za pomocą małych obrączek (z aluminium, miedzi lub brązu), których rozmiar dopasowuje się do rodzaju i struktury włosów. Mogą one mieć silikon lub nie – mikroringi z silikonem są nieco większe, ale lepiej trzymają się na włosach i są bezpieczniejsze. Niestety niewiele salonów ma ten zabieg w swojej ofercie, ponieważ wymaga dużej sprawności od fryzjera. Okres noszenia włosów przedłużanych tą metodą to 3-4 miesiące. Początkowo mikroringi mogą być wyczuwalne i powodować lekki dyskomfort.

9. Przedłużanie włosów metodą pętelkową

Ten zabieg często nazywa się przedłużaniem metodą easy loop. Wykonuje się go tak samo, jak przy mikroringach, jednak łączenie na pętelkę jest hipoalergiczne i prostsze. Trwałość to również 3-4 miesiące. Zaleta to fakt, że przedłużanie włosów metodą pętelkową jest łatwe i szybkie.

10. Przedłużanie włosów metodą injection

Innowacyjna metoda polecana szczególnie osobom łysiejącym lub tym, które mają przerzedzone włosy. Zagęszczanie włosów metodą injection polega na bezinwazyjnym i niechirurgicznym wszczepieniu włosów w bazę imitującą skórę, która jest przyklejana za pomocą specjalnego preparatu do skalpu. Zaletą tej metody przedłużania włosów jest przede wszystkim naturalność – użyte do uzupełniania włosy są zazwyczaj pochodzenia naturalnego, a dzięki takiemu mocowaniu układają się jak naturalne i nie sprawiają kłopotów w stylizacji. Taśmy bazowe z włosami wymienia się tylko raz do roku! Niestety cena przedłużania włosów injection jest wysoka i zabieg nie może być przeprowadzony przy łuszczycy, łojotokowym zapaleniu, łupieżu itp.

11. Przedłużanie włosów metodą siateczkową

Nieco tańsze – choć cena przedłużania włosów również w tym przypadku jest wysoka – jest zagęszczanie włosów metodą siateczkową. Tutaj również używa się naturalnych włosów indywidualnie dopasowanych kolorem, strukturą i długością do danej osoby. Włosy przytwierdzone są do siatki; ta natomiast przyczepiana do naturalnych pasm za pomocą specjalnych klipsów. Efekt jest naturalny i niewidoczny, a tego rodzaju przedłużanie: komfortowe. Zabieg poleca się osobom łysiejącym, ale także tym, które chcą po prostu zagęścić swoje włosy. Ważne, że konieczne jest minimum własnych włosów, aby mieć do czego doczepić siatkę.

12. Przedłużanie włosów clip-on/off

Na koniec najpopularniejszy sposób zagęszczania włosów, wybierany na specjalne okazje – przedłużanie włosów clip on/off. To najtańszy zabieg, ale również najmniej komfortowy. Sztuczne włosy na taśmach przyczepia się do naturalnych za pomocą klamerek. Bez problemu można to zrobić samodzielnie, a pasma takie są wielorazowego użytku. Niestety nie jest to metoda na stałe, a efekty są dalekie od naturalnych. Taśmy mogą być widoczne między włosami (zwłaszcza gdy chcemy związać włosy) i trzeba zdejmować przed snem. To rozwiązanie jednodniowe.

Jak długo trzymają się efekty przedłużania włosów?

Okres noszenia przedłużanych włosów jest zależny od wybranej metody. Włosy można przedłużyć jednorazowo (na specjalną okazję), ale również nosić „doczepy” pół roku i więcej.

Czy widać, że mamy przedłużone i zagęszczone włosy?

To również zależy od metody. Najbardziej widoczne będą włosy przedłużane metodą clip-on/off, taśmową lub kanapkową. Szczególnie gdy będziemy próbowali je spiąć. Najbardziej naturalny efekt daje za to zagęszczanie metodą injection, laserową, siateczkową lub na ultradźwięki. Im wyższa cena przedłużania włosów, tym trudniej odróżnić doczepiane włosy od naturalnych.

Czy przedłużanie włosów jest bezpieczne?

Bardzo często pada pytanie o to, czy zagęszczanie jest bezpiecznie. Oczekujemy, że zawsze będzie to bezbolesne i bezinwazyjne przedłużanie włosów. I tak jest w większości przypadków. Nikt nie da nam jednak gwarancji na to, jak będą wyglądały nasze włosy po kilku miesiącach regularnego upiększania tym sposobem. Czy przedłużanie niszczy włosy? Prawda o „doczepach” niestety nie jest przyjemna. W wielu przypadkach przedłużanie osłabia włosy i przyspiesza ich wypadanie – tego zabiegu nie lubią zwłaszcza cienkie włosy, które są bardzo delikatne. Sztuczne pasma dla każdego naturalnego włosa stanowią dodatkowe obciążenie i mogą osłabiać cebulki.

Ile kosztuje przedłużanie i zagęszczanie włosów?

To bardzo popularny wśród gwiazd zabieg, którego cena nie należy do najniższych. Z pewnością nie każdego stać na przedłużanie włosów, choć koszty mogą być odpowiednio niższe lub wyższe w zależności od wybranej metody. Cena przedłużania włosów będzie też różniła się w zależności od salonu fryzjerskiego, w którym zdecydujemy się poddać zabiegowi.

Zdecydowanie droższe jest zagęszczanie włosów u fryzjera. Warto pomyśleć o tym, w jaki sposób zagęścić włosy w domu. Możemy to zrobić samodzielnie, dzięki czemu koszt będzie niższy, ponieważ obejmie np. tylko cenę potrzebnego kosmetyku.

PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW DOMOWYM SPOSOBEM

Naturalne sposoby na zagęszczanie włosów w domu to świetna alternatywa dla kosztownego zabiegu. Jeśli przeraża cię cennik przedłużania włosów, możesz sięgnąć po sprawdzone olejki. Odpowiednio dopasowane do potrzeb włosów oleje nie tylko upiększają, ale też przyspieszają wzrost włosów, hamują łysienie i powodują wzrost baby hair.

Olejowanie włosów w celu ich zagęszczenia to wcale nie nowość. Wiele kobiet czerpie z natury to, co najlepsze. Warto jednak pamiętać, że nie każdy olej przyspiesza porost włosów. Idealne są naturalne olejki, które można stosować na skórę głowy (nie olejki eteryczne) o właściwościach pobudzających wzrost włosów. Takie, które wzmacniają cebulki.

Faworytami są olejek rycynowy, olej łopianowy lub olej z sosny syberyjskiej.

Warto wybrać też odpowiedni sposób nakładania oleju – najlepsza metoda przedłużania włosów w domu to olejowanie skalpu połączone z kilkuminutowym masażem. Możemy pokusić się o olejowanie ciepłym olejem i zakończenie zabiegu sauną na włosy, ponieważ wilgoć i wyższa temperatura poprawiają wchłanianie składników odżywczych i intensyfikują działanie.

Zachęcamy do podzielenia się opinią na temat wpisu.


Opinie: #6

O.W.

Dla mnie takie sztuczne przedłużanie to już ostateczność. Na razie zaczynam kurację olejkami i wcierkami. Jak nie będzie efektu, to wrócę do tematu :D

O.W.

Dla mnie takie sztuczne przedłużanie to już ostateczność. Na razie zaczynam kurację olejkami i wcierkami. Jak nie będzie efektu, to wrócę do tematu :D

pod_wrażeniem

sporo tych metod przedłużania :O

Karolka 88

Tak od kilku miesięcy się zastanawiam nad doczepami, bo moje naturalne włosy są raczej cienkie i ciężko mi uzyskać fajną objętość. Ale tu jest napisane, że takie sztuczne pasemka mocno obciążają te naturalne, to już sama nie wiem, co mam robić :/

Julcia

Oho, już krytyka. Jak jest możliwość, to dlaczego tego nie robić? Co to komu przeszkadza? I co w ogóle miał wnieść taki komentarz?

nope

Te dzisiejsze kobitki to nic tylko sobie wszystko poprawiają :/ W ogóle nie jestem zwolenniczką takiej sztuczności…


Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.
Polityka prywatności

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzysta również z plików cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeśli nie wyrazisz zgody, ograniczmy się do niezbędnych plików . W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Czy wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies?

Polityka prywatności