Zwalcz cellulit olejami - najlepsze kuracje na idealne ciało

Zwalcz cellulit olejami - najlepsze kuracje na idealne ciało

Aby wyeliminować cellulit możesz stosować kremy, bądź inne tradycyjne metody. Ale istnieje także szeroki wybór naturalnych olejów. Z ich pomocą zafundujesz sobie idealne ciało, bez pomarańczowej skórki. Chcesz się pozbyć cellulitu? Postaw na masaż z olejkiem!

Co to jest cellulit?

To nierównomiernie rozrastająca się pod skórą warstwa tkanki tłuszczowej. Wygląda on dość nieestetycznie i bywa bolesny w swej najbardziej intensywnej fazie. Zazwyczaj występuje na udach, pośladkach i biodrach, brzuchu, a czasem również na ramionach lub biuście. 
Fachowa terminologia określa cellulit jako zwyrodnieniową zmianę tkanki podskórnej, która wyraża się w zgrubieniu tkanki tłuszczowej w okolicach ud, pośladków czy bioder.

Dlaczego powstaje cellulit?

Jest wiele przyczyn powstawania cellulitu. Główna to genetyka, oraz specyficzny rozkład tkanki tłuszczowej w ciele. Kolejny powód to złe nawyki żywieniowe, bierny (siedzący) tryb życia, noszenie obcisłych ubrań utrudniających cyrkulację krwi i limfy. Pomarańczowa skórka nie jest też obojętna na leki, maści czy zmiany hormonalne w naszym organizmie (w tym na antykoncepcję). Największym sprzymierzeńcem cellulitu, a zatem wrogiem smukłej sylwetki jest cukier oraz smażone i tłuste pokarmy. Istotną rolę w powstawaniu cellulitu mają też szkodliwe toksyny, które odkładają się w tkance tłuszczowej. 

Jak się pozbyć cellulitu?

Ta powszechna niedoskonałość skóry bardzo nie lubi zimna, masażu oraz aktywności fizycznej. Jak się pozbyć cellulitu? Najlepiej za pomocą masażu! Zabieg stymuluje układ limfatyczny, nasila krążenie krwi, a przede wszystkim pomaga rozbić złogi tłuszczowe i usuwa z organizmu gromadzące się w komórkach toksyny. Masaż skóry można wykonać ręcznie lub przy pomocy specjalnego masażera. Najważniejsze jednak, by zintensyfikować działanie masażu i uskutecznić go: w tym celu sięgnij po naturalny olejek.

Jak nakładać olejek antycellulitowy, by działał najskuteczniej?

Domowy olejek na cellulit należy aplikować na wilgotną skórę po kąpieli - wówczas skóra jest pobudzona, rozgrzana i bardzo chłonna. Idealnie, jeśli przed masażem wykonasz też peeling ciała ze szczególnym uwzględnieniem miejsc dotkniętych cellulitem. 
Aby masaż skóry miał właściwości zdrowotne i wpływał korzystnie na całe ciało - należy wykonywać go od stóp w kierunku serca, obejmując obszar nóg, ud oraz pośladków. W podobny sposób wcierać produkt w okolice brzucha. Masaż dobrze jest wykonywać po treningu, gdy krążenie w organizmie jest pobudzone przez wysiłek.

Czy wiesz, że...
...masaż ciała naturalnym olejkiem przyspiesza proces redukcji tkanki tłuszczowej, pobudza krążenie krwi i zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. Zapewnia drenaż tkanki i powoduje szybszy przepływ limfy. To najlepsza metoda do walki z cellulitem. Systematycznie wykonywany masaż rozbija nierównomierną tkankę tłuszczową.

Najlepsze kuracje antycellulitowe na idealne ciało

1. Masaż naturalnymi olejkami

Bez naturalnych olejków każdy masaż (nie tylko antycellulitowy) byłby po prostu niemożliwy. To olejki dają po prostu odpowiedni poślizg, niezbędny do tego, by zabieg przebiegał poprawnie i aby nie uszkodzić naskórka. Mają przy tym właściwości pielęgnujące i pomagają zwalczyć pomarańczową skórkę. Naturalne olejki są podstawą do walki z cellulitem oraz najlepszym komponentem wszelkich kuracji antycellulitowych.

Jakie olejki pomogą zwalczyć cellulit?

  • Olejek migdałowy - to źródło soli mineralnych, protein, magnezu i witamin. Doskonale nawilża skórę, przywraca jej blask i poprawia mikrokrążenie. Jest w niezwykle delikatny, lekki i dobrze się wchłania. Łagodzi podrażnienia i koi skórę. Olejek migdałowy to świetny olej bazowy do kuracji antycellulitowych z udziałem olejków eterycznych. 
  • Olej z bluszczu - saponiny, które zawiera olej z bluszczu przyspieszają metabolizm i doskonale detoksykują, hederyna zawarta w oleju silnie ujędrnia skórę. Olejek ma zdolność przenikania w głąb skóry, drenuje tkanki, uaktywniając przepływ limfy. 
  • Olejek arganowy - jeden z silniej ujędrniających skórę olejków: zwalcza mankamenty skóry i spowalnia starzenie, poprawiając jej elastyczność. Usprawnia się metabolizm komórkowy, skóra wygładza i napina. Wystarczy regularnie wcierać olej arganowy w miejsca, w którym dochodzi do nierównej i pofałdowanej skóry.
  • Olej z nasion kawy - kofeina ma doskonałe powinowactwo do komórek naskórka, łatwo w nie wnika; polifenole wpływają na aktywację termogenezy. Dzięki zawartości kofeiny olej nasila odpływ limfy z tkanek, pobudza procesy spalania tkanki tłuszczowej, uskutecznia rozbijanie komórek tłuszczowych. Usprawnia się metabolizm komórkowy, skóra uelastycznia się i ujędrnia.
  • Olejek makadamia - idealny do masażu leczniczego oraz modelującego sylwetkę. Delikatny i lekki, doskonale się wchłania i nie działa komedogennie a jednocześnie wspiera poprawność procesów zachodzących w skórze. Regularnie stosowany olejek makadamia wspomaga walkę o szczupłą sylwetkę i uelastycznia skórę. 

2. Masaż olejkami naturalnymi i eterycznymi 

Naturalne oleje roślinne są doskonałą bazą dla eterycznych olejków o skoncentrowanej mocy i silnym działaniu na skórę. Wiele pachnących olejów do aromaterapii rewelacyjnie radzi sobie w zwalczaniu cellulitu. Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się pomarańczowej skórki - włącz je do antycellulitowych zabiegów. 
Nie stosuj ich samodzielnie - są mocno skondensowane i mogłyby podrażnić skórę. 
Najlepsze mieszanki olejków możesz przygotować samodzielnie i przechowywać w szklanej, ciemnej butelce do kilku tygodni. Olejki antycellulitowe stosuj codziennie po kąpieli, na rozgrzaną skórę, wykonując podczas aplikacji delikatny masaż. Takie mieszanki zawsze składają się z tzw. OLEJU BAZOWEGO (arganowego, makadamia, migdałowego lub z bluszczu) oraz wybranych OLEJKÓW ETERYCZNYCH. 

PAMIĘTAJ! 
Olejków eterycznych z cytrusów nie należy stosować przed ekspozycją skóry na słońce: może dojść wówczas do reakcji fotouczuleniowej. 
Warto też wykonać test uczuleniowy, zanim zastosuje się olejki eteryczne: nałóż niewielką ilość olejku eterycznego i olejku bazowego na skórę za uchem. Jeśli po 24h nie wystąpi podrażnienie możesz stosować olejek bez obaw.

3. Domowe peelingi antycellulitowe 

Peeling jest jednym z ważniejszych elementów każdej pielęgnacji - zarówno ciała, jak i twarzy, czy nawet skóry głowy. Efekty regularnie wykonywanych peelingów są zaskakujące, poniewaz jest to zabieg, który - zaraz po masażu - poprawia krążenie podskórne, zapobiega zastojom limfy i wzmaga detoks skóry, pomagając usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Efektem jest gładka skóra, bez cellulitu i grudek.

DIY - domowe peelingi antycellulitowe 

Cukrowo-olejowy peeling antycellulitowy do ciała 
Cukier wymieszaj z miodem i połącz z olejem arganowym lub makadamia tak, aby powstała dość gęsta pasta. Masuj zwilżoną skórę, aż drobinki cukru się rozpuszczą.

Antycellulitowy peeling z kawy i olejków

  • 1 szklanka mielonej kawy
  • ½ szklanki lekko podgrzanego oleju kokosowego 
  • ½ szklanki ogrzanego masła shea
  • ¼ szklanki oleju arganowego 
  • 5 kropli eterycznego olejku grejpfrutowego
  • ½ szklanki grubej soli himalajskiej
  • opcjonalnie trochę cynamonu lub imbiru (działa rozgrzewająco i pobudza krążenie)

Ten peeling możesz przechowywać w bardzo pomysłowy sposób, czyli w formie kostek lub uroczych babeczek - wystarczy, że całą mieszankę przelejeciesz do kuchennych foremek silikonowych, zanim jeszcze olejek kokosowy i masło shea zdążą ostygnąć. Stężone babeczki wyjmij z formy i przełóż do słoika lub innego pojemiczka. 
Używaj masując nimi wilgotną skórę po kąpieli - pod wpływem temperatury ciała olejki będą się rozpuszczać, a Ty wykonasz perfekcyjny peeling ciała. 

Antycellulitowy peeling cukrowo-kawowy
Antycellulitowy peeling w najprostszym wydaniu: połącz ½ szklanki kawy mielonej, ¼ szklanki cukru trzcinowego oraz odrobinę naturalnego olejku, np. arganowego lub migdałowego.
Dodawaj go do momentu uzyskania gęstej konsystencji pasty. 
Ten bazowy przepis możesz urozmaicać o wybrane, antycellulitowe olejki eteryczne (np. cytrusowe, imbirowy, jałowcowy). Około 10 kropli wystarczy na całą miksturę. 
Masaż przy użyciu cukru doskonale wygładza powierzchnię skóry, a zawarta w nim kawa silnie ujędrnia i pobudza krążenie oraz przepływ limfy. Po zabiegu spłucz dokładnie skórę letnią wodą.

4. Body wrapping

Body wrapping to zabieg doskonały do walki z cellulitem. Oferują go salony kosmetyczne, ale z powodzeniem możesz wykonać go w domu. Polega on bowiem na nałożeniu na miejsca dotknięte cellulitem specjalnej mieszanki do walki z pomarańczową skórką, a następnie owinięciu ciała folią spożywczą. 
Silny ucisk jaki powstaje przez ciasną folię pobudza krążenie krwi. Folia wytwarza ponadto ciepło, które otwiera pory skóry, dzięki czemu składniki są szybko wchłaniane w głębsze partie skóry i ich skuteczność znacznie wzrasta. 
Body wrapping działa jak drenaż skóry: pobudza się krążenie krwi i limfy, ciało wyszczupla, a skóra wygładza. Cellulit jest zredukowany.

Domowe zabiegi body wrapping 

Olejkowy antycellulitowy body wrapping

  • 15 ml olejku z nasion kawy
  • 15 ml olejku arganowego
  • 15 ml olejku z bluszczu 
  • 10 kropli antycellulitowego olejku eterycznego (pomarańcza, imbir, grejpfrut itp) 

Składniki połącz ze sobą, nałóż na skórę dotkniętą cellulitem, owiń ciało folią spożywczą. Po około 20 minutach zdejmij folię i spłucz ciało. 

Kawowy antycellulitowy body wrapping

  • ½ szklanki parzonej kawy 
  • ¼ szklanki olej migdałowy 
  • ¼ szklanki olej z nasion kawy

Zmieszaj składniki, aby otrzymać serum o dość gęstej konsystencji. Nałóż ją na obszary ciała objęte cellulitem i owiń folią. Po upływie 15-20 minut należy zdejmij folię i opłucz ciało przy użyciu letniej wody.

5. Prysznic ciepło - zimno 

To zdecydowanie najtańszy i najłatwiejszy zabieg domowej redukcji cellulitu. 
Zimna woda obkurcza, natomiast ciepła rozkurcza naczynia krwionośne. Po takim prysznicu skóra staje się jędrna i gładka. Warto brać takie prysznice jak najczęściej, a najlepiej kończyć nimi każdą kąpiel. Są one niezastąpione dla ogólnie pojętej kondycji i doskonale hartują organizm.

6. Kąpiele antycellulitowe

Jeśli lubisz wylegiwać się w wannie wiedz, że podczas tych relaksujących chwil również możesz walczyć z cellulitem - wystarczy, że do wanny dosypiesz odpowiednią sól, która rozprawi się z pomarańczową skórką.

  • Sól do kąpieli z Jeziora Baskunczak. Kąpiele w soli z Jeziora Baskunczak stymulują ciało, działają antycellulitowo oraz modelują sylwetkę. Sól zawiera wyciąg z rozmarynu, purpury, szałwii i bluszczu które redukują skórkę pomarańczową, pomagają w spalaniu nadmiaru tłuszczu, wzmacniają i tonizują skórę ciała.
  • Sól do kąpieli z biszofitem. Biszofit to cenny w walce z cellulitem minerał, który pielęgnuje skórę, dostarcza tkankom magnezu, bromu, żelaza, jodu, chloru. Regularnie stosowany do kąpieli wygładza skórę i zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej w komórkach. 
  • Sól do kąpieli z guaraną i L-karnityną. L-karnityna to doskonały składnik soli antycellulitowych: pomaga zachować młodość skóry, uwalniając organizm z toksyn Z kolei guarana ma właściwości antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne, oraz działa jak kofeina - pobudza metabolizm komórkowy. Jest niezastąpiona w procesie ujędrniania i wygładzania skóry.
  • Sól do kąpieli z Morza Martwego. Kąpiel w soli z Morza Martwego usprawnia walkę z tkanką tłuszczową, rozstępami i cellulitem. Takie zabiegi pobudzają i stymulują krwiobieg, poprawiają sprężystość i gładkość skóry. Dzięki wysokiej zdolności przenikania minerałów, kąpiel w soli z Morza Martwego pomaga usunąć napięcie mięśni i zapewnia drenaż podskórny osłabiając pomarańczową skórkę. 
  • Olejki eteryczne do kąpieli - olejki eteryczne możesz też zakraplać do kąpieli - 10 kropli olejku grejpfrutowego, imbirowego, pomarańczowego lub innego zwalczającego cellulit dodaj do wanny napełnionej wodą o temperaturze około 30 stopni Celsjusza. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15-20 minut. 

Zachęcamy do podzielenia się opinią na temat wpisu.


Opinie: #7

Ann-o

Uwielbiam takie hartowanie pod prysznicem. Na początku trudno się przełamać, a potem jest ekstra. No i oczywiście też olejki

Monicz

Body wrapping to jakaś ściema. Byłam na serii takich zabiegów, wydałam kupę kasy, a efektów zero.

PatriciaM

Uwielbiam olejki Nanoil do masażu!! Są bez dwóch zdań Najlepsze, ALE czekam na większe opakowania, bo na całe ciało jednak trochę tego idzie. Będą?

Terqa_ul

Ja bym z tymi olejkami eterycznymi nie przesadzała: mogą podrażniać w dużej ilości, dlatego raczej stosowałabym jako aromaterapeutyczny dodatek, a nie substancja bazowa

Werka

Olej z bluszczu? O Matko, Gdzie To Kupić?

Kaśka-Katie

Peeling kawowy to jest Mój Must Have, jeśli chodzi o pielęgnację anty cellulitową!!

krzykaczka

Halo halo, jaki kosmetyk bedzie dobry jezeli chodzi o usuwanie cellulitu i lifting skory?


Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.
Polityka prywatności

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzysta również z plików cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeśli nie wyrazisz zgody, ograniczmy się do niezbędnych plików . W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Czy wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies?

Polityka prywatności