Dla wielu okulary korekcyjne to problem. Są jednak tacy, którzy uważają, że sekret tkwi w odpowiednim dopasowaniu oprawek do koloru włosów i uczesania (albo na odwrót). Czy wiesz, jak dobrać fryzurę do okularów, aby dodawały elegancji, a nie psuły stylizację?
Styl to cecha bardzo indywidualna. Każda osoba ma swój własny, który w większym lub mniejszym stopniu oddaje naszą osobowość, charakter. Podkreślamy go odpowiednim ubiorem i uczesaniem. Okulary często wydają się tutaj zbędnym elementem. Przeciwsłoneczne zawsze możemy ściągnąć lub finezyjnie zebrać nimi włosy do góry. Co zrobić, kiedy nosimy okulary korekcyjne?
Zanim zamienisz je na soczewki, poznaj najlepsze fryzury do okularów. Sprawdź, czy grzywka pasuje do okularów i jaka fryzura dla okularnicy jest najlepsza. Być może znajdziesz coś dla siebie i okaże się, że noszenie okularów wcale nie jest złe. Czas potraktować je jak element stylizacji.
Najczęściej decydujemy się na konkretne oprawki, ponieważ pasują do koloru oczu. Zapominamy, że to włosy są bardziej widoczne. Pamiętaj, że kolor włosów ma ogromne znaczenie przy wyborze oprawek. Bez względu na to, czy to włosy farbowane, czy naturalne – powiewające tuż obok oprawki muszą się z nią dobrze komponować. Czy wiesz, jak dobrać okulary do fryzury?
Ciepły blond – miodowe i brązowe refleksy doskonale komponują się z praktycznie wszystkimi ciepłymi odcieniami. Ciepłe blondy pasują do okularów w odcieniach koralu i czerwieni, odważnej zieleni lub delikatnego beżu.
Chłodny blond – włosy w zimniejszych, popielatych odcieniach nie komponują się dobrze ze złotymi lub żółtymi oprawkami. Słoneczne kolory lepiej zamienić na klasyczną czerń, szarości i chłodne beże, ewentualnie delikatny róż lub fiolet.
Ciepły brąz – ciemniejsze i cieplejsze brązy są bardzo wdzięczne, jeśli chodzi o wybór oprawek. Można dopasować do nich okulary w różnych odcieniach czerwieni (mahoń, burbon), ale również zielone, beżowe lub kremowe. Nie wyglądają dobrze tylko z białymi i srebrnymi oprawkami.
Chłodny brąz – wszystkie włosy w chłodnych brązach, zaczynając od popielatych, a kończąc na orzechu lub ciemnej czekoladzie, doskonale wyglądają z czarnymi oprawkami. Okulary dla włosów w chłodnym brązie mogą być też niebieskie lub różowe.
Rudy – bogata paleta odcieni rudego oznacza dużo możliwości, jeśli chodzi o wybór oprawek. Wielbiciele mocnych kolorów mogą zaszaleć z ciemnozielonymi lub niebieskimi okularami. Sprawdzą się też oprawki w kolorze zbliżonym do koloru włosów, neutralnych beżach albo klasycznej czerni.
Czerń – czarne włosy to nie tylko heban, ale też brązowe (ciepłe) lub niebieskie (chłodne) refleksy. Wybierając okulary dla włosów czarnych, warto bazować na kontrastach. Sprawdzą się klasyczne czerwienie, biel i mocne odcienie niebieskiego.
Siwy lub biały – mogłoby się wydać, że przy tak jasnych włosach możliwości jest niewiele. Nic bardziej mylnego. Szarość i biel podkreślają oprawki w jasnych kolorach lub przezroczyste. Dobrze wyglądają też granatowe, wiśniowe lub onyksowe. Unikać trzeba tylko żółci i brązów.
Niedopasowane do włosów okulary to problem, przez który wiele osób zraża się do noszenia ich na co dzień. Jakie fryzury dla okularnic warto przetestować, aby obalić mit, że okulary psują stylizację? Najlepiej dopasować oprawki do kształtu twarzy, a następnie wybrać do nich idealne uczesanie. Fryzury pasujące do okularów są różne, ale zasada jest prosta – zawsze należy komponować je z kształtem oprawek.
Elegancki bob – klasyka sprawdza się w każdym przypadku. Ttakże, jeśli chodzi o fryzury dla okularnic. Niewymagający dużego nakładu pracy bob lub jego dłuższa wersja (tzw. long bob) perfekcyjnie podkreślą twarz i dopasują się do okularów. W zależności od kształtu oprawek klasyczny bob można urozmaicić grzywką, ale nigdy zaczesaną na bok. Najlepsza będzie prosta.
Wysoki kok – prawdopodobnie najbardziej seksowna fryzura dla okularnic to tzw. messy bun, czyli niedbały, duży kok na czubku głowy. Najlepiej, jeśli kilka wypuszczonych z niego pasemek opada wokół twarzy np. przy uszach. Jeśli okazałe, potargane koki nie są w naszym stylu, stylizację z okularami podkreśli również gładko zaczesany kok na czubku głowy. Ważne, aby był wysoki.
Długie fale – pofalowane włosy i dobrze dopasowane oprawki robią wrażenie. Fale można zrobić już na średniej długości włosach, ale najbardziej imponujące są długie, kręcone pasma. Do okularów nie pasują jednak gładkie i ułożone loki. Lepiej sprawdzają się lekko potargane fale np. w plażowym stylu. Żeby uzyskać odpowiednio potargany efekt, warto używać dużych wałków, pianki i… rąk.
Fryzura pixie – aby przełamać stonowany wygląd, jaki tworzą okulary, warto sięgnąć po fryzurę w stylu pixie. To propozycja dla kobiet z charakterem. Krótka fryzura dla okularnic wcale nie musi być nudna. Wystarczy, że będzie odpowiednio postrzępiona, z dłuższą grzywką z przodu. Fryzura pixie świetnie podkreśla rysy twarzy, odsłania szyję i kark, a także pasuje do okularów.
Gruby warkocz – bardzo prosta fryzura do okularów o grubych i prostych oprawkach to gruby warkocz spleciony na boku. Zapleciony z tyłu nie będzie tak dobrze korespondował z okularami. Pasujący do okularnicy warkocz powinien być gruby i lekko niedbały. Efekt ten można uzyskać, splatając pofalowane włosy, którym wcześniej dodaliśmy objętości np. pianką lub olejkiem z marakui.
Panuje błędne przekonanie, że grzywka i okulary to niezbyt zgrany duet. Okazuje się, że mało w tym prawdy, a dobrze dopasowana fryzura z grzywką wcale nie gryzie się nawet z ciemnymi i grubymi oprawkami. Oczywiście nie w każdym zestawieniu będzie wyglądało to dobrze.
Najlepsze fryzury z grzywką dla okularnic to te, w których grzywka jest prosta i postrzępiona na końcach. Włosy zaczesane na bok mogą źle układać się na okularach, zawijać i odstawać. Idealna grzywka do okularów powinna sięgać nieco ponad ich górną krawędź – zbyt długa przysłoni okulary lub będzie się pod nie chowała, wchodząc w oczy. Odpowiedź na pytanie, czy grzywka pasuje do okularów, jest jedna: tak, ale tylko właściwie dobrana. Przetestuj różne fryzury z grzywką dla okularnic i sprawdź sama.
Opinie: #0